Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pokoleniowa zabawa z ziemniakiem w tle

Wtorek, 4 października 2016, 16:13
Aktualizacja: 17:16
Autor: red
Świebodzice: Pokoleniowa zabawa z ziemniakiem w tle
Fot. UM Świebodzice
W ciepłych promieniach słońca, całymi rodzinami, bawiliśmy się na ostatniej, plenerowej i tak bogatej, jeśli chodzi o atrakcje, imprezie w Świebodzicach w bieżącym roku.

Rodzinne Święto Ziemniaka po raz kolejny pokazało, że dzieci najchętniej spędzają czas, bawiąc się na świeżym powietrzu razem ze swoimi rodzicami i dziadkami.

Festyn rozpoczął się w sobotę 2 października, o godz. 11:00 aż w trzech miejscach: na placu apelowym przy Publicznym Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych połączonym z ogrodem Przedszkola nr 2; na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 oraz na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. W każdym z tych miejsc czekało na uczestników mnóstwo atrakcji: pieczenie ziemniaków, malowanie twarzy, stoiska z przepysznym jedzeniem, zawody sportowe, biegi w workach, strzelanie z broni pneumatycznej, pokazy teakwendo, Straży Pożarnej, baloniada, wyrabianie zabawnych pieczątek z ziemniaków – i mnóstwo, mnóstwo innych, fantazyjnych konkurencji.

Festyn otworzył jeden z organizatorów tego wydarzenia – Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. Witając wszystkich gromadzonych na placu apelowym przy PZSPG burmistrz zachęcał do zabawy.
- Bawmy się wspólnie przy tej pięknej pogodzie, zapraszam do odwiedzania stoisk z jedzeniem, skorzystania z licznych atrakcji, niech to będzie prawdziwie familijne święto – zapraszał burmistrz.

Festyn w tej lokalizacji rozpoczęły występy maluchów z przedszkoli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Swoje stoiska prezentowały także zaprodzone placówki oświatowe – m. in. Zespół Szkół im. Prosińskiego, Zespół Szkół Specjalnych, ale także Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, która kusiła smakowitymi kiełbaskami z grilla i ciastem. Stoiska z ciastem, frytkami, pierogami i innymi pysznościami prezentowali także uczniowie i rodzice gospodarza imprezy, dla lubiących gimnastykę mózgu był szachy, a dla tych, co wolą sport – zawody sportowe, m. in. wyścigi w workach. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach zapraszała na ziemniaki prosto z ogniska.

Przy SP 3 działo się także wiele, tu też ustawiały się „ogonki” do stoisk z wypiekami, zainteresowaniem cieszył się punkt Bibliotecznego Pogotowia Książkowego, kiermasze, dmuchane zamki i wiele innych.

Na terenach zielonych wokół „Czwórki” i na szkolnym boisku dzieci także uczestniczyły w licznych konkurencjach, można było sobie wykonać zabawne zdjęcie z ziemniakiem, były zawody dedykowane specjalnie mamom i córkom oraz tatom i synom. Wszyscy zajadali się fantastycznymi ziemniakami z kuchni polowej, domowym ciastem i tostami.

Ziemniaczana i bardzo udana zabawa trwała do godz. 14:00.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Świebodzicach, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, Publiczny Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Publiczne Przedszkola nr 2 i 3, Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego i OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Obszerna fotorelacja na stronie: www.swiebodzice.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group