Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pół wieku towarzystwa, które kocha Świdnicę

Czwartek, 18 listopada 2010, 7:57
Aktualizacja: 12:19
Autor: KO
Świdnica: Pół wieku towarzystwa, które kocha Świdnicę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przez pięćdziesiąt lat Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej (najpierw jako Towarzystwo Kulturalne Ziemi Świdnickiej) dbało o jakość życia społecznego i kulturalnego w mieście i w okolicach. Badało historię i zapisywało ją na kartach trzydziestu siedmiu – do tej pory – „Roczników Świdnickich”. Wczoraj towarzystwo świętowało piękny jubileusz.

- Drodzy państwo, przypadł mi w udziale zaszczyt, ale też bardzo trudny obowiązek: przedstawić w ciągu kilkunastu minut pięćdziesiąt lat działalności Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej – rozpoczął wspomnienia Stanisław Kotełko, od kilku dni Honorowy Obywatel Miasta Świdnicy, współzałożyciel towarzystwa i jego długoletni przewodniczący.

Stanisław Kotełko powrócił w swojej przemowie do październikowych dni w 1960 r. – Dzień szesnasty października był oficjalnym dniem powołania towarzystwa do życia – powiedział Kotełko. – W klubie Bolko trzydziestoosobowy zespół założycielski omówił cele stowarzyszenia.

I tak rozpoczęła się ta pięćdziesięcioletnia historia. Historia, w której przewinęło się wiele ważnych dla Świdnicy postaci, jak choćby Mieczysław Kozar-Słobódzki, Franciszek Jarzyna, Roman Łysakowski czy Marian Ruszkiewicz. Oni i wielu innych pracowali zupełnie społecznie, poświęcali swój czas. Części z nich już wśród nas nie ma, im poświęcono na początku wczorajszej uroczystości minutę ciszy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group