Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pola Nadziei znów wyrosną

Piątek, 21 października 2016, 15:37
Autor: red
Świebodzice: Pola Nadziei znów wyrosną
Fot. UM Świebodzice
Już po raz piąty uczniowie i nauczyciele Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach zasadzili przed swoją szkołą żonkile – kwiaty symbolizujące pomoc dla chorych na nowotwory, zwłaszcza tych najmłodszych pacjentów.

Pola Nadzieli wyrosną na przyszkolnych rabatkach. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, będą rozdawane za dobrowolną sumę przekazaną na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Jak zawsze w akcji uczestniczył także Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.
- Cieszę się, że po raz kolejny mogą być tutaj z Wami i brać udział w tej wyjątkowej akcji. Kochani, tak naprawdę już daliście nadzieję wielu chorym dzieciom poprzez swoją pamięć i chęć bezinteresownego niesienia pomocy - podkreślał.

Uczniowie, zwłaszcza ci z najmłodszych klas, z wielkim zapałałem posadzili blisko 200 sadzonek.

Pola Nadziei to akcja ekologiczno-charytatywna realizowana wyłącznie przez hospicja. Została wymyślona przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.

Pola Nadziei to edukacja i rozwój wolontariatu, a zarazem pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei oraz symbolem wsparcia dzieci nieuleczalnie chorych. Przypominają o tych najmłodszych, bezbronnych i cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group