Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Połącz spacer z gimnastyką

Piątek, 27 września 2013, 12:30
Aktualizacja: 12:33
Autor: red.
Żarów: Połącz spacer z gimnastyką
Fot. użyczone
Żarowianie będą mogli korzystać z kolejnej formy wypoczynku na świeżym powietrzu. Przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie powstała właśnie ścieżka zdrowia, która pozytywnie wpłynie na kondycję wszystkich mieszkańców. Zainstalowano na niej 9 urządzeń do ćwiczeń sportowych, które poprawiać będą kondycję ruchową mieszkańców.

- To pierwszy takiego typu obiekt w naszej gminie, który ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu. Wśród urządzeń na siłowni zewnętrznej znajdują się masażery, wyciągi górne, prasy nożne, twistery i wiele innych. Wybór jest więc naprawdę duży. Nowe urządzenia kosztowały ponad 31 tysięcy złotych. Jednak na realizację tej inwestycji Gminne Centrum Kultury i Sportu otrzymało dofinansowanie w wysokości 25 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – wyjaśnia Przemysław Sikora, kierownik Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Z nowej ścieżki zdrowia cieszą się najbardziej mieszkańcy gminy. Jak sami przyznają, na taką formę rekreacji czekali już od dawna.

- Cieszymy się, że takie obiekty powstały właśnie w Żarowie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom będziemy mogli zażywać ruchu i poczuć się zdrowo. Dzisiejszy świat wymaga od nas dużej aktywności zawodowej. Ścieżka pomoże nam odreagować stresy i poprawić zdrowie. Siedząc długie godziny w pracy, poruszając się samochodem, nie mamy czasu, by zadbać o zdrowie i uprawiać sport. A przecież ruch ma zbawienny wpływ na cały organizm, poprawia kondycję i chroni przed chorobami cywilizacyjnymi – tłumaczy Krystyna Markiewicz, prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Plac przy żarowskiej ścieżce zdrowia nabierze również nowego wyglądu. W planach jest budowa nowego chodnika pomiędzy wszystkimi urządzeniami. A na wiosnę zdobić go będą również ozdobne krzewy.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group