Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Połączeni w kulturze

Środa, 3 lipca 2019, 13:25
Autor: red
Gmina Marcinowice: Połączeni w kulturze
Fot. UG Marcinowice
22 lutego 2019r. Rada Gminy Marcinowice podjęła uchwałę Nr IV/18/2019 w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach i Gminnej Biblioteki w Marcinowicach z siedzibą w Wirach.

Zamiar połączenia Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Marcinowicach z siedzibą w Wirach i utworzenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Marcinowicach wiąże się z dążeniem do coraz bardziej efektywnego wykonywania zadań Gminy Marcinowice w celu zaspokajania potrzeb mieszkańców w sferze kultury, a także uproszczeniem struktur zarządzania w zakresie organizowania działalności kulturalnej.

Połączenie obu instytucji jest w pełni uzasadnione merytorycznie i ekonomicznie. W wyniku połączenia nie ulegnie obniżeniu jakość i ilość świadczonych usług , pozwoli to jednocześnie na bardziej elastyczne reagowanie na lokalne potrzeby oraz pozytywnie wpłynie na działania podejmowane w obszarze organizowania działalności kulturalnej. Połączenie nie obniży jakości wykonywanych zadań biblioteki określonych ustawą o bibliotekach. Zachowane zostaną także dotychczasowe wymagania organizacyjne określone w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

W związku z przeprowadzonymi uzgodnieniami z Dolnośląską Biblioteką Publiczną i Krajową Radą Biblioteczną w powyższym temacie, uwzględniając przede wszystkim potrzeby czytelnicze a także edukacyjne i upowszechnienie wiedzy i kultury na terenie Gminy Marcinowice, Rada Gminy w dniu 19 czerwca 2019r. podjęła Uchwałę nr IX/57/2019 Rady Gminy Marcinowice w sprawie zmiany uchwały z lutego bieżącego roku.

W czerwcowej uchwale zmieniono nazwę nowo utworzonej instytucji z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Marcinowicach na Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Marcinowicach, co spowodowane jest obowiązującym stanem prawnym, który zakłada możliwość łączenia ze sobą tylko instytucji kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group