Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Policja apeluje o przeglądy instalacji wentylacyjnej

Niedziela, 8 stycznia 2017, 13:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 13:41
Autor: red
REGION: Policja apeluje o przeglądy instalacji wentylacyjnej
Fot. KPP Świdnica
Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej i odpowiedni przegląd przewodów kominowych.

W jednym z mieszkań w Lądku Zdroju pewien mężczyzna opiekując się 3-letnią córeczką zauważył, że dziecko dziwnie się zachowuje, było senne i apatyczne. W łazience pracował piecyk gazowy, jednak nic nie budziło zastrzeżeń w jego funkcjonowaniu. Mężczyzna wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, a następnie czując dyskomfort wywietrzył pomieszczenia. Dzięki szybkiej reakcji ojca, dziecku na czas została udzielona pomoc medyczna. Wstępnie ustalono, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia było cofnięcie się spalin do pomieszczeń mieszkalnych.

Policjanci kolejny raz apelują do mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej i przegląd kominów. Nie należy zatykać kratek wentylacyjnych. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym i blokuje dostęp tlenu do organizmu. Pamiętajmy, że czad to cichy zabójca. Nie ma smaku, barwy ani zapachu. Nie „szczypie” w oczy ani w gardle. Głównym źródłem zatruć w mieszkaniach jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

Należy pamiętać, że niedopilnowanie przeglądów urządzeń grzewczych może mieć wpływ na zdrowie i życie Twoje oraz Twojej rodziny. Wystarczy być przezornym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group