Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1619
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policja ostrzega– okazja czyni złodzieja

Czwartek, 10 listopada 2011, 9:25
Aktualizacja: 12:20
Autor: red
Świdnica: Policja ostrzega– okazja czyni złodzieja
policja
Fot. świdniczka.com
Świdniccy policjanci przypominają, że złodzieje wykorzystają każdą nadarzającą się okazję. Ich łupem padają najczęściej telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Niestety, kradzieże te są także wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych.

Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Będąc w urzędzie, szkole, przychodni czy szpitalu, w ferworze załatwiania swoich spraw pamiętajmy o nadzorze swojego mienia, bo nawet w takich miejscach możemy paść ofiarą złodzieja.

Chwila naszej nieuwagi, niezabezpieczone kieszenie, otwarte torebki, czy pozostawione bez nadzoru rzeczy, mogą nas drogo kosztować. Złodzieje działają najczęściej w autobusach, pubach, w centrach handlowych, a nawet w przychodniach, szpitalach. Wszędzie tam gdzie jest dużo ludzi.

To właśnie sami pokrzywdzeni często pozostawiają cenne przedmioty bez nadzoru. Przykładem mogą być telefony komórkowe wyciągane z plecaków i kieszeni lub pozostawiane bez opieki na ladach sklepowych, czy stolikach, laptopy, torby pozostawione w widocznym miejscu w samochodzie.

Chwila nieuwagi wystarczyła, by 31 letni mieszkaniec Wałbrzycha, który pozostawił w samochodzie torbę, stracił całą jej zawartość wraz z 6 tys. złotych, kartami płatniczymi i dokumentami samochodu. Jego straty wyniosły 8 tys. złotych. To jeden z wielu przykładów. Codzienne zgłaszają się ludzie, którzy na ladzie sklepowej, w kawiarni czy przychodni zdrowia, pozostawili bez opieki swoje dokumenty czy portfele.

Apelujemy o zwrócenie uwagi i zabezpieczenie swojego mienia przed kradzieżą. Pamiętajmy o tym i nie stwarzajmy sami okazji dla złodzieja. Nieuczciwe osoby mogą trafić się w każdym miejscu.

Świdnicka policja przypomina kilka podstawowych zasad:
- nie pozostawiajmy torebek i portfeli bez nadzoru- nawet na moment,
- bądźmy czujni na dworcach i przystankach - w panującym tłoku łatwo stać się ofiarą złodzieja kieszonkowego,
- zachowajmy ostrożność przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu lub pociągu,
- w pociągu unikajmy pustych przedziałów oraz tych, którymi podróżują osoby nietrzeźwe,
- nie zostawiajmy bagażu, zwłaszcza dokumentów i pieniędzy bez dozoru, nawet na krótki czas.

Pamiętajmy, że złodziejem może okazać się każdy np. student, dystyngowana staruszka i dżentelmen w dobrze skrojonym garniturze. Wszystko zależy od miejsca, w którym kradnie. Po prostu wtapia się w otoczenie.

Oficer Prasowy
KPP w Świdnicy
st.asp. Katarzyna Czepil

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group