Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Policja podsumowała rok

Piątek, 26 lutego 2016, 10:53
Autor: opr. red.
Żarów: Policja podsumowała rok
Fot. www.um.zarow.pl
Mniej przestępstw, zwalczanie przestępczości narkotykowej i dobra współpraca z mieszkańcami. W minionym roku żarowscy policjanci podjęli 2054 interwencji. To o 716 więcej niż w roku ubiegłym. Policjanci podsumowali 2015 rok na dorocznej odprawie, którą przeprowadzono w czwartek, 18 lutego w sali narad Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W tym roku gościli ich u siebie burmistrz Leszek Michalak, zastępca Grzegorz Osiecki, sekretarz gminy Sylwia Pawlik, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i przewodniczący Komisji ds. Ochrony Środowiska, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Mieczysław Myrta. Wyniki pracy komisariatu policji w Żarowie omówił komendant Janusz Kozendra. - To był dobry rok dla mieszkańców naszej gminy, przede wszystkim pod względem ograniczenia przestępczości. Policjanci osiągają coraz lepsze wyniki i jest coraz więcej zatrzymań osób na gorącym uczynku, przestępstw kryminalnych, a także wykroczeń. W minionym roku doszło do 162 wypadków drogowych na terenie powiatu świdnickiego. To o 16 więcej niż odnotowaliśmy w 2014 roku. Na terenie samej tylko gminy Żarów doszło do 8 kolizji drogowych, w których śmierć poniosła jedna osoba, a 8 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W żadnym przypadku sprawcą zdarzenia drogowego nie była osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego - podkreślał w trakcie spotkania komendant policji w Żarowie Janusz Kozendra.

W żarowskim komisariacie policji pracuje 17 funkcjonariuszy. Choć jest to jedna z mniejszych jednostek na terenie powiatu, odnosi znaczące sukcesy. - Zdecydowanie był to rok sukcesów żarowskich policjantów. I oby tak dalej. Godne naśladowania są również postawy wielu policjantów, którzy doprowadzili do szczęśliwego finału wiele ważnych zdarzeń, nie tylko kryminalnych. Wszystkim policjantom i dzielnicowym, którzy rozwiązują mnóstwo problemów, często nie leżących w ich kompetencjach, policjantom pionu kryminalnego i pozostałym pracownikom dziękuję i serdecznie gratuluję - życzył na zakończenie Krzysztof Niziołek komendant świdnickiej komendy powiatowej policji.

Policjanci wytypowali także problemy, które były najczęściej zgłaszane przez mieszkańców gminy Żarów. Wśród nich jest zakłócanie spokoju i ciszy nocnej, spożywanie alkoholu i palenie tytoniu na klatkach schodowych, uszkodzenie mienia, znieważenia lokatorów, naruszenia nietykalności cielesnej, palenie śmieci na podwórzu, konflikty sąsiedzkie czy hodowla zwierząt wbrew przepisom.

Na zakończenie odprawy komendant policji w Żarowie podziękował władzom miasta i radnym Rady Miejskiej za wpieranie policji w Żarowie. W minionym roku ze środków budżetu gminy Żarów na rzecz policji zostało przekazanych 52.872,14 złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na fundusz wsparcia policji i zakup dwóch samochodów małolitrażowych, nagrody dla funkcjonariuszy oraz zakup sprzętu komputerowego i urządzenia Alco-Blow.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group