Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Policja zatrzymała sprawcę napadu na bank w Wałbrzychu

Środa, 19 czerwca 2013, 14:48
Aktualizacja: 14:49
Autor: red.
Kraj: Policja zatrzymała sprawcę napadu na bank w Wałbrzychu
Fot. KWP Wrocław
Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzanego o liczne napady na bank. Sprawca napadł m.in. na placówkę bankową w Wałbrzychu na początku czerwca.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspierani przez dolnośląskich policyjnych antyterrorystów, zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego mężczyznę podejrzanego o liczne napady rabunkowe na placówki bankowe funkcjonujące na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Sprawca posługiwał się przedmiotem przypominającym broń. Jego łupem padło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do rozpracowania i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o napady na placówki bankowe doszło po tym, jak nieznany jeszcze wówczas sprawca, na początku czerwca dokonał dwóch napadów na placówki w Wałbrzychu i Legnicy. Wykonane na miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny oraz przeprowadzone przez policjantów z wałbrzyskiej komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej we Wrocławiu dalsze ustalenia, pozwoliły na zebranie materiału, który dał podstawę do wytypowania osoby podejrzanej o wymienione przestępstwa.

Okazał się nim 34 – letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Dolnośląscy policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie województwa mazowieckiego. Do zatrzymania doszło 18 czerwca 2013. Policjanci weszli w nocy do jednego z moteli na terenie powiatu płockiego, gdzie zatrzymali kompletnie zaskoczonego mężczyznę.

Zatrzymany był już wcześniej notowany za rozboje. W chwili zatrzymania przebywał na ucieczce z zakładu karnego. Był też poszukiwany przez policjantów z województwa kujawsko – pomorskiego w związku z napadem na tamtym terenie. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępczej działalności mężczyzny, w tym także czy ma on na swoim koncie jeszcze inne tego typu napady.

Za przestępstwa, o które jest on podejrzany, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group