Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjanci dla Wojtusia

Sobota, 13 czerwca 2020, 15:30
Aktualizacja: Niedziela, 14 czerwca 2020, 10:32
Autor: red
Świdnica: Policjanci dla Wojtusia
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, przyjęli z rąk policjantów Komendy Miejskiej Policji w Koninie wyzwanie #GaszynChallenge, w ramach którego zbierane są środki finansowe na leczenie Wojtusia, ale także innych dzieci chorych na SMA. Po wykonaniu zadania funkcjonariusze świdnickiej komendy nominowali do jego wykonania funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Aresztu Śledczego w Świdnicy, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

Wojtuś Howis z Galewic, któremu dedykowana jest cała akcja to 1,5 roczny chłopiec, który zmaga się z najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni- SMA. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie wart 9 milionów złotych. Ta kwota jest już na koncie Wojtusia! To zasługa wszystkich osób, które włączyły się w charytatywną akcję. Ale pamiętajmy też, że kolejne dzieci zmagające się z SMA, czekają właśnie na nasze wsparcie. Dlatego „pompujemy” i nominujemy dalej - dla Wojtusia, ale też dla kolejnych chorych dzieci.

Do wykonania zadania w ramach #GaszynChallenge, świdnicką komendę, nominowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Akcja strażaków ochotników z Gaszyna (woj. łódzkie )zapoczątkowana lokalnie swoim zasięgiem w krótkim czasie objęła niemal całą Polskę……a nawet wykroczyła już poza granice kraju.

Zasady wyzwania są bardzo proste. Nominowana osoba lub przedstawiciele nominowanych instytucji muszą wykonać zadanie w ciągu 48 godzin polegające na zrobieniu 10 pompek i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie oczywiście w ciągu 48 godzin.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, ich dzieci — Kacper i Mikołaj, a także „Komisarz Lew” maskotka świdnickiej komendy bez chwili wahania podjęli wyzwanie wspomagając walkę chorego na SMA Wojtusia i „pompowali" specjalnie dla niego.

Zadanie jak widać na filmie zostało perfekcyjnie wykonane, a nasze nominacje kolejno otrzymali funkcjonariusze z:
- Komendy Miejskiej Policji w Legnicy
- Komendy Miejskiej w Wałbrzychu
- Komendy Powiatowej Policji w Jaworze
- Aresztu Śledczego w Świdnicy
- Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie woj. opolskie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group