Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Sobota, 29 października 2016, 8:07
Autor: red
Świdnica: Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Fot. KPP Świdnica
Trzej dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu „Krzem”, odwiedzili przedszkolaków ze świdnickiego Przedszkola Miejskiego nr 14.

Było to już drugie w tym roku szkolnym spotkanie najmłodszych z dzielnicowymi gminy Świdnica, ukierunkowane na profilaktykę oraz bezpieczeństwo i skierowane do przedszkolaków oraz uczniów klas podstawowych. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 14 w Świdnicy.

Wizyta związana była z realizacją programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mali słuchacze odwiedzili się, jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do przedszkola, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili, jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba dzielnicowego i w jakich sprawach można zwracać się do policjantów z prośbą o pomoc.

Na zakończenie spotkania przygotowana została największa niespodzianka i atrakcja dla maluchów, a mianowicie wizyta przewodnika psa służbowego wraz z jego czworonożnym partnerem o imieniu „Krzem”. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia lekcji edukacyjnej, dotyczącej zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego zwierzęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group