Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Wrocław: Policjant bohaterem

Czwartek, 10 listopada 2011, 13:46
Aktualizacja: 14:34
Autor: red
Ratował ludzkie życie z narażeniem własnego. Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z rąk Wojewody Dolnośląskiego otrzymał "Srebrny Krzyż Zasługi za Dzielność" nadany mu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

St. sierżant Krzysztof Ostojski z Komisariatu Policji w Świebodzicach rok temu, narażając własne życie i zdrowie wyniósł z płonącego mieszkania nieprzytomnego mężczyznę. Policjant nie zważając na buchające płomienie i unoszący się gryzący dym, wszedł na klatkę schodową, gdzie usłyszał wołanie o pomoc. Próbował dostać się do mieszkania , z którego cały czas wołano o pomoc a płomienie były coraz większe. Jego poświęcenie było olbrzymie, zdecydował, że wejdzie do płonącego mieszkania. W jego drzwiach zauważył leżącego na podłodze mężczyznę. Złapał go za ręce i wyciągnął na zewnątrz układając w bezpiecznej odległości od pożaru, ratując mu w ten sposób życie.
Za odwagę i uratowanie ludzkiego życia wczoraj na uroczystościach z okazji Święta Niepodległości Wojewoda Dolnośląski wręczył st. sierż. Krzysztofowi Ostojskiemu "Srebrny Krzyż Zasługi za Dzielność", przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group