Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1157
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Policjant przy szkolnej tablicy

Sobota, 17 lutego 2024, 11:35
Aktualizacja: 13:35
Autor: red
Strzelce: Policjant przy szkolnej tablicy
Fot. KPP Świdnica
Czym jest czyn karalny, jakie zachowania świadczą o demoralizacji, czym jest hejt i cyberprzestępstwa – to tylko cześć zagadnień jaka została omówiona z uczniami SP w Strzelcach. Zamiana codziennej lekcji na lekcję z policjantem cieszy się dużym poparciem dyrekcji, nauczycieli, ale i samych uczniów dlatego kolejny raz młodszy aspirant Michał Rzepecki przy szkolnej tablicy poruszał problemy z jakimi mierzy się współczesna młodzież.

Młodszy aspirant Michał Rzepecki regularnie spotyka się z młodzieżą by omywać nurtujące ich problemy i aktualne tematy którymi zainteresowani mogą być młodzi ludzie.

Kolejna taka lekcja została przeprowadzona 16 lutego z uczniami klas 5 -8 Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

Funkcjonariusz w trakcie zajęć wyjaśnił jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz poruszył problem hejtu i cyberprzemocy. Zjawisko cyberprzemocy na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta może stać się szczególnie dotkliwa - kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki, docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Funkcjonariusz omówił z uczniami, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Policjant zwrócił uwagę także na zachowania które mogą świadczyć o demoralizacji i wyjaśnił czym jest czyn karalny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group