Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki” na dolnośląskich drogach

Czwartek, 6 czerwca 2013, 11:36
Aktualizacja: 11:37
Autor: red.
Dolny Śląsk: Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki” na dolnośląskich drogach
Fot. archiwum
Każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg. Nawet najmniejsza ilość alkoholu i środków odurzających w organizmie prowadzi do drastycznego zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem. Tylko od stycznia do kwietnia br. policjanci ruchu drogowego ujawnili na dolnośląskich drogach blisko 3200 kierujących, którzy w takim stanie zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

Dlatego, od godzin porannych 6 czerwca do rana dnia następnego, dolnośląscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Akcja realizowana jest na dolnośląskich drogach. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z ruchu osób prowadzących pojazdy, a będących pod wpływem tych środków.

W działaniach tych funkcjonariusze wykorzystają urządzenia do pomiaru użycia narkotyków i alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze zwracają m.in. baczną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, a także stan techniczny pojazdów.

Alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny wpływają negatywnie na cechy psychomotoryczne człowieka, powodują zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym ograniczają zdolność do precyzyjnej obsługi maszyn, urządzeń oraz pojazdów.

PRZYPOMINAMY: Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group