Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policyjna akcja prewencyjna „Bezpieczna Droga do Szkoły 2016”

Wiadomości: powiat świdnicki
Środa, 31 sierpnia 2016, 11:10
Aktualizacja: 16:13
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
W najbliższy czwartek rozpoczyna się trwająca cały wrzesień ogólnopolska akcja prewencyjna pod kryptonimem: „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

Również na terenie powiatu świdnickiego, głownie w pobliżu szkół podstawowych, już od 1 września nad bezpieczeństwem najmłodszych uczniów będą czuwali umundurowani policjanci.

Wzorem lat ubiegłych 1 września rozpocznie się ogólnopolska akcja prewencyjna pod nazwą „Bezpieczna Droga do Szkoły”, która będzie trwać do końca września. Głównym celem przedmiotowych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, w szczególności na drogach w rejonie szkół. Umundurowani funkcjonariusze Policji (pionu prewencji – służby patrolowo - interwencyjne, dzielnicowi oraz ruchu drogowego) będą zabezpieczać miejsca dojść do szkół podstawowych i gimnazjalnych, a ponadto wyznaczeni funkcjonariusze będą uczestniczyć w spotkaniach z dziećmi, w czasie których omówione zostaną różne zagrożenia oraz sposoby ich unikania.

Pośrednim celem działań jest kształtowanie świadomych i kulturalnych zachowań niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy respektują prawo i szanują prawa innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji świdnickiej Policji we wrześniu i październiku planują spotkać się w ramach pogadanek z uczniami głównie klas pierwszych, którzy drogę do szkoły pokonują pieszo lub są podwożeni przez rodziców lub opiekunów. Odpowiednio przygotowani do takich spotkań funkcjonariusze będą przedstawiali krótki film edukacyjny oraz prezentacje multimedialną dotyczącą właściwych zachowań w drodze do i ze szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group