Żary: Polonia/Sparta znów zawiodła

Sobota, 3 kwietnia 2010, 15:09
Aktualizacja: 15:20
Autor: JaR
Słabo spisują się w rundzie wiosennej piłkarze Polonii/Sparty Świdnica. Przed tygodniem ulegli na własnym boisku MKS–owi Oława, a w Wielką Sobotę nie sprostali w Żarach Promieniowi. Rywale wygrali 2:0 (0:0).

Obie bramki padły w drugiej połowie. W 62. minucie wynik meczu otworzył Dariusz Bryjak, który z bliskiej odległości pokonał Damiana Wójcika. Druga bramka dla gospodarzy padła w 82. minucie. Łukasz Czyżyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Polonii/Sparty.
Świdniczanie od 51. minuty grali w dziesiątkę, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce Macieja Bodnara.
W porównaniu do spotkania z MKS-em Oława, podopieczni Marcina Cilińskiego zagrali nieco lepiej. Nadal jednak bolączką drużyny jest skuteczność. W meczu z Promieniem trzech idealnych okazji nie wykorzystał między innymi Arkadiusz Felich, a jednej Dariusz Filipczak. Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Promienia Tomasz Kowalski.
Polonia/Sparta: Wójcik - Kruszelnicki, Niewiadomski, Bielski, Kotlarz, Filipczak, Bodnar, Kardela (80 Urban), Goździejewski, Burda (40 Sobczyk), Felich (63 Marszałek).