Czytających: 1988

Puchar Polski: Polonia Świdnica wygrywa po dogrywce

Niedziela, 21 listopada 2010, 19:52
Aktualizacja: 19:58
W 1/16 rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgowym doszło do derbowego starcia Polonii Świdnica i Zjednoczonych Żarów. III–ligowcy męczyli się niemiłosiernie, ale wygrali ostatecznie w Żarowie po dogrywce 3:2.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy, w 25 min. Surnik za faul, a później za burzliwą dyskusję został wyrzucony z boiska, a jedenastkę na bramkę zamienili żarowianie, konkretnie Rudnik. W 42 min. była szansa na podwyższenie rezultatu, ale futbolówka zamiast w bramce Pierzgi wylądowała jedynie na słupku. 2 minuty później siły się wyrównały, gdyż grający w barwach Zjednoczonych Chłopek otrzymał czerwony kartonik. Bramkę do szatni w 45 min. meczu zdobył Borowy precyzyjnie lobując z 16 metrów golkipera gospodarzy, doprowadzając tym samym do wyrównania.

Po zmianie stron do zdecydowanego ataku ruszyli goście, jednak długo nie przekładało się to na korzyści w postaci goli. Dopiero w 80 min. do bramki strzeżonej przez Hruszowca trafił Miętkiewicz, który zachował najwięcej zimnej krwi podczas zamieszania pod bramką rywali. Chwilę później strzelec drugiej bramki miał szansę na kolejne trafienie, jednak futbolówka po jego strzale poruszyła jedynie poprzeczkę. Kiedy wydawało się, że biało-zieloni dowiozą wynik do końca spotkania, do remisu po 2 doprowadził Dąbrowski. Rozpoczęła się więc dogrywka, w której górą byli świdniczanie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Goździejewski w 95 min. meczu. Kolejnym przeciwnikiem Polonii będzie lepszy zespół z pary Grom Witków – Bielawianka Bielawa. Konfrontacja pomiędzy tymi drużynami została przeniesiona na 28 listopada.