Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Polsko–czeska sportowa integracja nie zna granic

Poniedziałek, 5 marca 2018, 15:16
Aktualizacja: 15:16
Autor: red
W Świdnicy i czeskim Trutnovie już niedługo dzieci będą mogły poczuć ducha sportowej rywalizacji. W ramach wspólnego projektu, w najbliższych dwóch latach, miasta zorganizują międzynarodowe wydarzenie pn. „Olimpiada sportowa nie zna granic”.

Przygotowany przez partnerów projekt otrzymał dofinansowanie z Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensi w wysokości 95 procent jego wartości, czyli ponad 80 tysięcy złotych.

Dwie, trzydniowe sportowe olimpiady odbędą się w czerwcu tego roku w Trutnovie i w czerwcu przyszłego roku w Świdnicy. Młodzież będzie rywalizować w wielu dyscyplinach sportowych takich jak m.in.: lekkoatletyka, gimnastyka, piłka nożna, koszykowa, dwa ognie, siatkówka, jazda na rolkach, tenis stołowy, szachy, zawody kajakowe oraz biegi. Będą one podzielone według kategorii wiekowych, a wezmą w nich udział dziewczęta i chłopcy w wieku od 10 do 16 lat.

- Wspólne zajęcia będą motywacją do aktywnego spędzania wolnego czasu, promowania i wymiany doświadczeń sportowych i międzykulturowych oraz do burzenia barier językowych. Dzieci coraz częściej spędzają swój wolny czas przy komputerach, smartfonach czy też przed telewizorem, zamiast spędzać go aktywnie z rówieśnikami. Wielu z nich ma problem z integracją w zespole, nie uprawiają też żadnego sportu, nawet w formie rekreacyjnej. Chcemy przełamać te stereotypy i dać młodym szansę na ciekawą alternatywę, a także możliwość zawiązania nowych przyjaźni – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Oprócz dzieci grupą docelową tego projektu będą również nauczyciele i organizatorzy obu olimpiad. Pracując podczas ich przygotowywania i realizacji będą mogli wymieniać się doświadczeniami zawodowymi, tworzyć nowe kontakty i pozytywne relacje transgraniczne. Ponadto nawiązać będą mogli dialog, dotyczący trudności w wychowywaniu i dyscyplinowaniu młodzieży, które zachodzą po obu stronach granicy oraz możliwości ich rozwiązywania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group