Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1036
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Półtora tysiąca uczestników Zjazdu Świdniczan

Piątek, 22 sierpnia 2014, 10:06
Aktualizacja: 10:10
Autor: red.
Świdnica: Półtora tysiąca uczestników Zjazdu Świdniczan
Fot. archiwum
W czwartek, 21 sierpnia ruszył II Zjazd Świdniczan. Zarejestrowało się na niego ponad 1500 świdniczan – zarówno tych, którzy wciąż mieszkają w mieście, jak i przyjezdnych z Polski, Europy i świata. Najdalsze miejsce, z którego na zjazd przyjechała pięcioosobowa rodzina, to Perth w Australii. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, pokonali dystans ponad 13 tys. km!

Tegoroczny zjazd to więcej uczestników, więcej koncertów, więcej wycieczek i więcej atrakcji dla świdniczan. Od czwartku do niedzieli (21-24 sierpnia) każdy zarejestrowany uczestnik posiadający identyfikator będzie mógł w restauracjach oznakowanych flagą i logo zjazdu skorzystać ze specjalnego menu i 20-procentowego rabatu. Greckie klimaty będzie można poczuć w Galerii 44 i Starym Browarze, kuchni bawarskiej z towarzyszeniem odpowiedniej oprawy – w Ratuszowej, kuchnię francuską oferuje zjazdowiczom Red Baron, klimaty PRL-u odtworzy dla nas Seta&Galareta, pub Biała Dama zaprasza na piwa inne niż wszystkie, a także degustację produktów używanych do ich warzenia, a kawiarnia Salon Fiński oferuje gościom zjazdu specjały spod koła podbiegunowego, w tym kanapki z salami z mięsa… renifera! Z kolei restauracja Bacalhau w hotelu Fado zaprasza na weekend z menu amerykańskim.

Każdego dnia zjazdu wieczorem zapraszamy do Rynku na koncerty, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na finał, w niedzielę, wystąpi zespół More Wine Please, zwycięzca tegorocznej Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Wyjątkowo, podobnie jak przed rokiem, zapowiada się sobotni koncert przebojów polskiej muzyki w wykonaniu młodych zdolnych artystów związanych ze Świdnicą, który zakończy pokaz fajerwerków.

Kumulacja wydarzeń zjazdowych przypadnie na sobotę, kiedy odbędzie się uroczyste otwarcie ścieżki biegowej nad zalewem Witoszówka, a także Festyn Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Także dzień później świdniczanie będą mieli do wyboru wiele ciekawych propozycji. W ramach zjazdu zaplanowano msze św. w intencji wszystkich świdniczan, które odbędą się w niedzielę o godz. 10.00 w katedrze, Kościele Pokoju i cerkwi p.w. św. Mikołaja. Po mszy w katedrze, ok. godz. 11.15 zapraszamy do wspólnego zdjęcia świdniczan na placu przed katedrą. A stamtąd zapraszamy do Rynku na prezentację regimentów w ramach Rekonstrukcji Historycznych Bitew.

Pierwszego dnia zjazdu imienne identyfikatory odebrało ponad 1000 osób.

Recepcja zjazdu została ulokowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Franciszkańskiej. Będzie czynna w następujących terminach i godzinach:
22 sierpnia, piątek – godz. 9.00-20.00
23 sierpnia, sobota – godz. 9.00-20.00
24 sierpnia, niedziela – godz. 9.00-14.00

***

II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (21-24 sierpnia 2014 roku) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w l. 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w. Słowem wszystkich, którzy byli bądź są związani ze Świdnicą!
Organizatorami II Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan są Świdnicki Ośrodek Kultury, Miasto Świdnica oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group