Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1400
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pomagają miasta partnerskie

Piątek, 1 lipca 2022, 17:54
Autor: red
Gmina Świdnica: Pomagają miasta partnerskie
Fot. Gmina Świdnica
5000 tys. euro przekazało gminie Świdnica partnerskie miasto Maldegem (Belgia). Francuskie miasto Ermont przesłało pomoc rzeczową obejmująca przybory szkolne.

Wpłata, którą w ostatnim czasie otrzymaliśmy z Maldegem, zasiliła konto przeznaczone na rzecz obywateli poszkodowanych w konflikcie zbrojnym przebywających w naszej gminie. Wielu z nich wciąż potrzebuje wsparcia. Obecnie w dwóch miejscach instytucjonalnych wskazanych przez wojewodę dolnośląskiego (tj. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym i Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego) przebywa 107 osób, w tym 57 dzieci.

- To kolejny, piękny gest solidarności ze strony naszych europejskich partnerów za który serdecznie dziękujemy. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi z Lampertheim, Maldegem, Ermont i wiemy, że i w tych miastach udzielana jest pomoc uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy. Dlatego tym bardziej dziękujemy panu burmistrzowi Koenraad Deceuninck wraz z radą miasta Maldegem i społecznością gminy oraz burmistrzowi Ermont Xavier Haquin wraz z mieszkańcami francuskiego miasta Ermont za przekazane wsparcie. Już w kwietniu tego roku, kiedy do gminy Świdnica przyjechał burmistrz Lampertheim Gottfried Stőrmer wiedzieliśmy, że organizacja pomocy dla obywateli Ukrainy będzie miała wymiar długofalowy. Stąd też kolejne otrzymane wsparcie finansowe i pomoc rzeczową z pewnością przeznaczymy na realizację tej długofalowej pomocy – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Chcesz pomóc

Gmina Świdnica prowadzi zbiórkę finansową na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym obywateli Ukrainy. Darowizny finansowe można przekazywać na wskazany numer rachunku bankowego 35 9575 0004 0000 1446 2000 0360. Więcej szczegółowych informacji na www.gmina.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group