Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Pomoc dla osób pokrzywdzonych

Poniedziałek, 9 lutego 2015, 14:51
Aktualizacja: 14:53
Autor: red.
Kraj: Pomoc dla osób pokrzywdzonych
Fot. UG Dobromierz
Czujesz się ofiarą przestępstwa i chcesz się z kimś podzielić swoim problemem. Masz problem z załatwieniem sprawy w sądzie czy potrzebujesz skorzystać z porady prawnej?

Przed nami kolejny "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach od 23 do 28 lutego. Przez ten tydzień w całym regionie osoby pokrzywdzone, będące ofiarami przestępstw będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad w jednostkach policji, prokuraturach i sądach, a także w instytucjach, które świadczą tego rodzaju pomoc.

W tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna i Krajowa Rada Kuratorów.

Osoby pokrzywdzone mogą korzystać z darmowych porad i informacji udzielanych przez pracowników, psychologów i przedstawicieli wymienionych środowisk w trakcie dyżurów, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, a w sobotę od 10.00 do 13.00.

Więcej informacji o dyżurach specjalistów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości i na www.pokrzywdzeni.gov.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group