Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pomoc dla pogorzelców

Poniedziałek, 8 marca 2021, 13:50
Autor: red
Świdnica: Pomoc dla pogorzelców
Fot. UM Świdnica
Radni Rady Miejskiej w Świdnicy poparli proponowany przez władze Świdnicy projekt uchwały o przekazaniu finansowego wsparcia dla gminy Dobromierz. Pieniądze w wysokości 7000 zł przeznaczone zostaną na likwidację skutków pożaru budynku wielorodzinnego w Czernicy, do którego doszło w ubiegłym roku. Dwie rodziny straciły wówczas dach nad głową oraz dobytek życia.

Władze Gminy Dobromierz zwróciły się z apelem do Prezydent Świdnicy o pomoc dwóm rodzinom poszkodowanym w pożarze. Podobny apel trafił także do innych samorządów. Tragedia, do której doszło w Czernicy w grudniu ubiegłego roku pozbawiła ich miejsca zamieszkania oraz praktycznie całego dobytku. W wyniku pożaru doszczętnie spalona została jedna kondygnacja budynku, dwie kolejne zostały nadpalone, a reszta została zalana wodą. Rozmiar szkód jest ogromny, a możliwości finansowe poszkodowanych rodzin oraz gminy ograniczone.

- Gorąco apeluję do wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą, by nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się przywrócić te rodziny do pełnowartościowego życia – czytamy w apelu Wójta Gminy Dobromierz, Jerzego Ulbina skierowanego do władz Świdnicy.

W ramach samorządowej solidarności Miasto Świdnica przekaże pomoc finansową Gminie Dobromierz w kwocie 7000 zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na sfinansowanie szerokiego frontu robót budowlanych związanych z ewentualną odbudową spalonego budynku lub budową nowego.

- Nasze wsparcie w tej sytuacji jest oczywiste. Chcemy pomóc władzom Dobromierza w odbudowie domu dla pogorzelców. W tych trudnych chwilach każda pomoc dla poszkodowanych rodzin jest cenna i pozwala im powoli wracać do normalności – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Uchwałę o przekazaniu finansowego wsparcia dla pogorzelców z Gminy Dobromierz radni podjęli jednomyślnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group