Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Pomoc przedsiębiorcom

Niedziela, 7 września 2014, 8:12
Aktualizacja: 14:02
Autor: red.
W czasie obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej burmistrz Strzegomia przedstawi projekt uchwały, który jest bardzo ważny dla rozwoju przedsiębiorstw na terenie gminy Strzegom. W uchwale zostaną zaproponowane zwolnienia w podatku od nieruchomości na okres 6 lat, tym przedsiębiorcom, którzy dokonają nowych inwestycji na terenie naszej gminy i złożą odpowiedni wniosek o zastosowanie zwolnienia.

Natomiast przedsiębiorcy, którzy rozbudują, nadbudują, czy odbudują istniejące już budynki lub budowle i nieruchomości i będą wykorzystywać do prowadzenia działalności gospodarczej, uzyskają zwolnienie z podatku od tychże nieruchomości na okres 3 lat.

- Jest to przełomowa uchwała, która - mam nadzieję - spowoduje duże zainteresowanie i zachęci do inwestowania w naszej gminie lokalnych przedsiębiorców oraz firmy z zewnątrz – podkreśla burmistrz Strzegomia. - Bardzo często w rozmowach z przedsiębiorcami słyszałem o poczuciu niesprawiedliwości w obciążeniach podatkowych, gdyż zwolnienia w podatku od nieruchomości obowiązują wyłącznie na terenie strefy ekonomicznej, a nie poza nią. Uchwała została już pozytywnie zaopiniowana przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie - Adama Jassera. Trwają jeszcze ostateczne ustalenia niektórych zapisów tego aktu – informuje burmistrz.

Projekt tej uchwały to wynik współpracy z włodarzami innych gmin, a w szczególności z burmistrzem Sycowa, który taką uchwałę już wprowadził w życie. - W czasie Kongresu Miast Polskich w Katowicach z wielkim zainteresowaniem słuchałem dyskusji burmistrzów Sycowa i Międzyborza o takiej uchwale. Wynik tych rozmów to projekt uchwały dla naszej gminy, który przedstawię na najbliższej sesji Rady Miejskiej – dodaje Zbigniew Suchyta.

Warto dodać, że w czasie najbliższych obrad rady pod głosowanie skierowany zostanie także projekt uchwały o zmianie planu przestrzennego dla obszaru 5 miasta Strzegom i obszaru 2 miasta Strzegom, gdzie zostały wskazane nowe tereny pod działalność gospodarczą. Jeden z nich to teren obok FSB Piekarnia Strzegom, gdzie dotychczas były ogródki działkowe. Drugi teren położony jest obok oczyszczalni ścieków. - Zapraszamy wszystkich inwestorów do zapoznania się z nowymi terenami inwestycyjnymi. W Strzegomiu warto inwestować – przekonuje burmistrz.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group