Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Ponad 3 miliony dla Żarowa

Poniedziałek, 6 lutego 2023, 13:19
Autor: red
Gmina Żarów: Ponad 3 miliony dla Żarowa
Fot. UM Żarów
Burmistrz Leszek Michalak wraz ze skarbnikiem gminy Żarów Renatą Dawlewicz w piątek, 3 lutego podpisali umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o dofinansowanie w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”.

Kwota przyznanego wsparcia dla gminy Żarów wynosi 3 067 500 złotych. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone dla mieszkańców gminy Żarów na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w lokalach mieszkalnych. Umowa podpisana została podczas konferencji prasowej w Szczawnie Zdroju, w obecności wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski, wicewojewody dolnośląskiego Jarosława Kresy, wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz Macieja Badory doradcy Elżbiety Witek Marszałek Sejmu RP.

- Program „Ciepłe Mieszkanie” to uzupełnienie programu „Czyste Powietrze” adresowanego do budynków jednorodzinnych, z którego skorzystało już 550 tys. gospodarstw domowych na kwotę 10,5 mld zł. Dofinansowanie obejmuje zastosowanie nowych źródeł ciepła: kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dodatkowo możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – mówił podczas konferencji wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Celem Programu „Ciepłe mieszkanie” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów, gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych, posiadających tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Podobnie jak w Programie „Czyste Powietrze” wysokość dotacji jest uzależniona od poziomu dochodów. Maksymalna wysokość dotacji przypadająca na jeden lokal mieszkalny będzie uzależniona od dochodów i może wynosić od 15 tys. zł do nawet 37,5 tys. zł – odpowiednio 30, 60 lub 90 % kosztów kwalifikowanych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group