Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ponad 92 tysiące złotych zebrała WOŚP w Świebodzicach

Poniedziałek, 15 stycznia 2018, 17:20
Autor: red
Świebodzice: Ponad 92 tysiące złotych zebrała WOŚP w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Świebodzice znów pobiły rekord zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przez cały dzień w hali OSIR i wokół obiektu odbywało się mnóstwo fantastycznych wydarzeń, którym towarzyszyła m. in. zbiórka krwi, robienie najdłuższego ogona latawca, nauka pierwszej pomocy i wiele innych. Jak się bawią i pomagają Świebodzice zobaczyła cała Polska – kilkukrotnie gościliśmy na antenie TVN, TVN24 i TTV.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach zgromadził, jak co roku, tłumy mieszkańców naszego miasta, chcących wesprzeć orkiestrę, a przede wszystkim cel zbiórki, czyli wyrównanie szans leczenia noworodków. Już od godz. 10:00 rozpoczęło się wielkie granie – ruszył Moto WOŚP, czyli atrakcje motoryzacyjne: przejazdy motocyklami, quadami, off road taxi, nauka jazdy, w tym kontrolowanego poślizgu i wiele innych. Gościem specjalnym Moto WOŚP był Damian Rajczyk, utytułowany quadowiec, który przekazał na licytację swoje liczne trofea.

Główne wydarzenia świebodzickiego finału odbywały się w hali OSiR sp.z o.o., tu grały zespoły rockowe, odbywały się liczne kiermasze, można było postrzelać z łuku czy zagrać w hokeja. Na łasuchów czekały pyszne wypieki, przygotowane przez szkoły i organizacje. Przez cały czas trwania imprezy powstawał najdłuższy ogon latawca.

Świebodzicki Finał otworzyli uroczyście: Zofia Marek szefowa naszego sztabu oraz burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, który od lat wspiera orkiestrę i jest honorowym patronem wydarzenia.

- Jesteśmy tu, by pomagać, wesprzeć piękny cel. Dziękuję całemu sztabowi, Pani Zosi za wielkie zaangażowanie, i wszystkim Państwu – mówił burmistrz. W rozpoczęciu wziął udział także ordynator oddziału geriatrii świebodzickiego szpitala Mikulicz, doktor Robert Bywalec, który poinformował, że dzięki wparciu Orkiestry szpital otrzymał sprzęt za ponad 300.000 zł.

W tym roku Świebodzice były jednym z dziewięciu miast w Polsce, z których transmitowano na żywo orkiestrowe wydarzenia. Na antenie telewizji TVN, TVN24 i TTV można było zobaczyć to, co dzieje się w Świebodzicach: m. in. akcję pierwsza pomoc, start Moto WOŚP-u, czy Światełko do nieba, które transmitował TVN o godz. 20:00 na swojej głównej antenie.

Jednym z ważniejszych punktów wydarzenia była oczywiście licytacja darów od Przyjaciół WOŚP, która w tym roku miała wyjątkowo dużą frekwencję. Licytowano biżuterię, obrazy, gadżety Orkiestry a także vouchery, m. in. przekazany przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza Dzień z Burmistrzem Miasta.

- Dziękuję świebodziczanom, znów pokazaliśmy, jakim jesteśmy spaniałym miastem i jak wyjątkowi ludzie tu mieszkają, z wielkimi sercami, za co bardzo, bardzo dziękuję – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu WOŚP. – Dziękuję wspaniałym wolontariuszom, młodzieży ze świebodzickich szkół i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Orkiestrę.

Podczas finału odbyła się także zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach. Zebrano blisko 14 litrów bezcennego leku.

Deklarowana kwota zbiórki w Świebodzicach to 92 768,42 zł oraz około 1600 zł z licytacji prowadzonej jeszcze w Internecie. Rok temu zebraliśmy ponad 76 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group