Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ponad dwa miliony na remonty placówek oświatowych

Niedziela, 11 grudnia 2016, 14:43
Aktualizacja: Wtorek, 13 grudnia 2016, 12:30
Autor: red
Żarów: Ponad dwa miliony na remonty placówek oświatowych
Fot. UM Żarów
Kolejne dwa projekty, o dofinansowanie których, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej, ubiegała się gmina Żarów doczekały się pozytywnej weryfikacji.

Ogłoszone zostały oficjalne wyniki i wiadomo już, że gmina Żarów otrzymała dofinansowanie na termomodernizację Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz rozbudowę Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Wnioskowane projekty opiewają na kwotę ponad trzech milionów złotych. Przyznane dofinansowanie wyniesie blisko 2,5 miliona złotych.
- Długo czekaliśmy na oficjalne decyzje dotyczące złożonych wniosków unijnych. Wiele z nich nie zostało jeszcze ostatecznie zweryfikowanych, dlatego wciąż nie możemy rozpocząć ich realizacji. Dotarła do nas informacja o przyznaniu naszej gminie środków finansowych na kompleksowy remont budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i rozbudowę Bajkowego Przedszkola. W tym roku jeszcze ogłoszone zostaną przetargi, a w 2017 roku ruszymy z pierwszymi pracami remontowymi - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Projekt "Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Żarowie przy ul. 1 Maja" realizowany w ramach Oś priorytetowa: Gospodarka niskoemisyjna, Działanie: Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, Poddziałanie 3.3.4 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym - konkursy dla beneficjentów realizujących przedsięwzięcia na terenie ZIT AW otrzymał dofinansowanie w wysokości 662 646,43 zł. Wartość inwestycji wyniesie: 1 245 575,99 zł.

Projekt "Rozbudowa przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj" realizowany w ramach Oś priorytetowa: Infrastruktura spójności społecznej, Działanie: Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Poddziałanie: 6.1.4 Inwestycje w infrastrukturę społeczną - ZIT AW otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 831 716,00 zł. Wartość inwestycji wyniesie: 2 154 960,00 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group