Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ponad dwieście mieszkań trafi do wałbrzyszan

Wtorek, 22 lipca 2014, 15:31
Aktualizacja: 15:32
Autor: PAW
Wałbrzych: Ponad dwieście mieszkań trafi do wałbrzyszan
Fot. PAW
206 rodzin z Wałbrzycha zostało wytypowanych do otrzymania lokali komunalnych, jakie Gmina Wałbrzych wybudowała w trzech dzielnicach.

120 mieszkań zostanie oddanych do użytku przy ulicy Jana Pawła II w dzielnicy Podzamcze. Kolejnych 67 mieszkań powstaje przy ulicy Wiejskiej w dzielnicy Biały Kamień. I wreszcie 19 nowych lokali zostanie oddanych wałbrzyszanom przy ulicy Staszica w dzielnicy Nowe Miasto.

- Prace komisji się zakończyły – mówi Jolanta Pabisz z UM w Wałbrzychu. – Wpłynęły 674 wnioski. Wstępną kwalifikację przeszły 334 wnioski. Te, które odpadły, nie spełniały przede wszystkim kryterium dochodowego.

I tak lokale mieszkalne były przyznawane według następującego klucza: rodziny 1-2 osobowe otrzymywały mieszkania 1-pokojowe, rodziny 3-4 osobowe otrzymywały lokale 2-pokojowe, a rodziny 5 i więcej osobowe dostaną lokale 3-pokojowe.
- Spośród tych 206 rodzin, którym przyznano lokale, 88 to osoby, które zdecydowały się oddać swoje mieszkania do zasobów gminy i zamienić je na mniejsze w nowym budownictwie – tłumaczy Jolanta Pabisz.

Anna Żabska z wałbrzyskiego magistratu zapewnia, że nowi lokatorzy budynków przy Jana Pawła II oraz Staszica odbiorą klucze do mieszkań już na początku września.
- Oczywiście liczba wniosków, które do nas wpłynęły, świadczy o tym, że takie budownictwo jest w naszym mieście wskazane i dlatego rozpatrujemy nowe lokalizacje i poszukujemy środków zewnętrznych na realizację kolejnych tego typu zadań – mówi Anna Żabska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group