Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ponad trzy miliony na kanalizację

Wtorek, 3 grudnia 2013, 8:11
Autor: red.
Świebodzice: Ponad trzy miliony na kanalizację
Fot. UM Świebodzice
Gmina Świebodzice otrzymała dofinansowanie projektu pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno–ściekowej na terenie aglomeracji wałbrzyskiej – Świebodzice" w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet I Gospodarka wodno–ściekowa, działanie 1.1 Gospodarka wodno–ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM. Nasz wniosek na realizację inwestycji został pozytywnie rozpatrzony.

Projekt obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej w tych rejonach miasta, w których nadal nie ma sieci - chodzi tu o ulicę Łączną, Ofiar Oświęcimskich, Sikorskiego, a także budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ul. Jeleniogórskiej, kanalizacji sanitarnej na ul. Mikulicza. Projekt będzie realizowany w latach 2014-2015.

Wartość całego przedsięwzięcia wynosi 7 868 469,95 zł a dofinansowanie ze środków UE - 3 579 524,34.

Świebodzice od wielu lat sukcesywnie realizują zadania związane z budową infrastruktury kanalizacyjnej w mieście. Największe zadanie zostało zrealizowane w latach 2007-2010 - była to budowa kanalizacji prowadzona przez Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji, którego członkiem jest Gmina Świebodzice, w ramach środków ISPA. Zadanie było prowadzone na terenie kilku gmin, będących członkami Związku, wartość całego kontraktu przekroczyła 83 mln EURO.
Obecnie Świebodzice są już skanalizowane w 80 %.

- To ogromny sukces, bo ten skok cywilizacyjny udało się osiągnąć tak naprawdę w ciągu ostatnich 6 lat - mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Dzięki kolejnym wnioskom te obszary Świebodzic, które nie zostały ujęte we wcześniejszych, dużych projektach, mają szansę także wkrótce cieszyć się możliwością podłączenia do ogólnej sieci.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group