Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Porozmawiali z uczniami

Środa, 19 maja 2021, 17:09
Aktualizacja: Czwartek, 20 maja 2021, 8:10
Autor: red
Świdnica: Porozmawiali z uczniami
Fot. KPP Świdnica
Zagrożenia z jakimi można spotkać się w sieci oraz odpowiedzialność prawna nieletnich były głównym tematem spotkania policjantów Wydziału Prewencji świdnickiej komendy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy.

Policjanci Wydziału Prewencji świdnickiej asp. Krzysztof Huzar oraz st. sierż. Michał Rzepecki spotkali się z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy . Na zajęciach rozmawiali z o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Policjanci omówili problem hejtu, przestępczości z nienawiści oraz zagadnienia dotyczące dyskryminacji, a także konsekwencji prawnych tego typu zachowań.

Policjanci przypomnieli o tym, że w wirtualnej rzeczywistości nic nie ginie i warto dwa razy zastanowić się czy dany wpis lub zdjęcie należy wrzucić do cyberprzestrzeni.

Słuchacze dowiedzieli się, że policjanci skutecznie walczą z cyberprzemocą, a osoby które popełniają przestępstwa w sieci zostawiają tam ślady cyfrowe dzięki, którym możliwe jest ustalenie sprawców. Funkcjonariusze przestrzegali przed wysyłaniem swoich zdjęć w internecie albo za pomocą komunikatorów osobom, których praktycznie nie znają. Nie wiadomo kiedy i do czego takie zdjęcia zostaną wykorzystane.

Ideą spotkań było nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim, w jaki sposób chronić się przed nimi, jak chronić siebie i swoją prywatność przed internetowymi przestępcami, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu.

Młodzież czynnie uczestniczyła w spotkaniu zadając pytania związane z omawianym tematem.

Z pewnością to nie ostatnie tego typu spotkanie z młodzieżą. Policyjni profilaktycy planują kolejne spotkania, również na temat innych zagrożeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group