Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Portrety Pełcznicy

Środa, 2 października 2019, 9:08
Autor: red
Świebodzice: Portrety Pełcznicy
Fot. UM Świebodzice
27 września (piątek) w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbył się wernisaż wystawy "Portrety Pełcznicy", będący finałem projektu Olgi Oskierko. Inicjatywa ma na celu ukazanie niezwykłych historii 14 zwykłych mieszkańców Pełcznicy.

Podczas spotkań odbywających się latem bieżącego roku, Seniorzy opowiedzieli autorce, m.in. jak trafili do Świebodzic, jak wyglądało ich życie oraz jakie mają potrzeby, marzenia i co chcieliby przekazać młodemu pokoleniu. Artystyczne portrety uczestników wykonała Agnieszka Kowalska. Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród licznie przybyłych mieszkańców. Duże zainteresowanie wzbudziły wykłady prof. dr hab. Marii Straś-Romanowskiej pt. "Stary człowiek w świecie kultury młodości" i dr Bogny Bartosz "Srebrne Tsunami czyli dlaczego seniorzy powinni być obecni w naszym życiu?". W wernisażu uczestniczył zastępca burmistrza miasta Mariusz Szafraniec, który podziękował Oldze Oskierko za piękną inicjatywę i w kilku słowach opowiedział jak jego rodzina trafiła na Pełcznicę. Na miejscu obecni byli również: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kościukiewicz oraz odpowiadający za opracowanie graficzne portretów radny Rady Miejskiej i pracownik MDK Sebastian Biały.

Ciekawego pomysłu autorce gratulowały także: reprezentująca Uniwersytet Trzeciego Wieku Janina Dubrownik oraz przewodnicząca Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Jadwiga Pichurska. Wszyscy goście wyrazili nadzieję, że podobnych wydarzeń będzie w Świebodzicach organizowanych więcej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group