Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1081
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Postępowanie umorzone

Niedziela, 9 maja 2021, 15:14
Autor: red
Świebodzice: Postępowanie umorzone
Fot. UM Świebodzice
4 maja 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Świdnicy oficjalnie umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego w osobie Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi stwierdzając, że czyny wskazane w zawiadomieniu nie zawierają znamion czynu zabronionego.

Śledztwo rozpoczęło się od zawiadomienia złożonego do prokuratury anonimowo, dotyczącego nieprawidłowości w przeprowadzeniu dwóch przetargów publicznych nieograniczonych organizowanych przez Gminę Świebodzice. Dotyczyły zadań: „Remont kładki dla pieszych zlokalizowanej na rzece Pełcznica, łączącej ul. Łączną (przy budynku 53) z podwórkiem przy ul. Strzegomskiej 37 a” oraz obiektu nr 7 Park Osiedlowy realizowanego w ramach projektu „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminy Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”.

W obszernym uzasadnieniu postanowienia prokurator wskazał, że nie sposób jest uznać, iż Burmistrz Miasta Świebodzice swoim działaniem w trakcie przedmiotowych przetargów działał w celu uzyskania korzyści materialnych, czy przekroczył swoje uprawnienia.

Sprawa zaczęła się od pojawiających się w świebodzickiej przestrzeni publicznej nieprawdziwych i szkalujących dobre imię Burmistrza Miasta pomówień dotyczących nieprawidłowości w prowadzonych przetargach i realizowanych w mieście inwestycjach. W szczególności informacje te rozpowszechniane były przez jednego z radnych opozycyjnych Sebastiana Białego, nazywającego siebie redaktorem naczelnym serwisu informacyjnego o mieście.
- Mam nadzieję, że postanowienie prokuratury poprzedzone rzetelnym śledztwem raz na zawsze zakończy snucie i rozpowszechnianie bezzasadnych oskarżeń i teorii spiskowych na temat działań w naszym mieście. – mówi burmistrz Paweł Ozga.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group