Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Poświęcili wóz strażacki

Czwartek, 16 maja 2013, 11:21
Aktualizacja: 11:25
Autor: red.
Mrowiny: Poświęcili wóz strażacki
Fot. UM Żarów
Od teraz już brać będzie udział w codziennej działalności ratowniczej. Pomagać będzie również w sumiennym wypełnianiu strażackich powinności. Samochód strażacki MAN, który pod koniec marca tego roku wzbogacił jednostkę strażacką w Mrowinach, w niedzielę, 12 maja został uroczyście poświęcony.

O tym, że strażacy biorą aktywny udział w życiu naszego społeczeństwa, dając świadectwo patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny, a także stanowią wzór obywatelskiej postawy, realizując ideę niesienia pomocy bliźnim mówił podczas uroczystej mszy świętej proboszcz mrowińskiej parafii. - Wszystkim funkcjonariuszom, druhom, pracownikom cywilnym i weteranom pożarnictwa należą się słowa podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę. To właśnie dzięki Waszej służbie, wielkiemu zaangażowaniu w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, a nierzadko całego dobytku możemy czuć się bezpiecznie.

- Dziękujemy Wam za to, że zawsze jesteście gotowi na poświęcenie i ciężką, a niekiedy ofiarną służbę. Niech nowy wóz strażacki pozwala wszystkim druhom dobrze wypełniać strażackie powinności. I niech Święty Florian otoczy wszystkich swoją opieką duchową - mówił podczas uroczystej mszy świętej w Mrowinach ks. Paweł Szajner.

Po uroczystym poświęceniu wozu strażackiego, kluczyki do nowego nabytku druhom z OSP Mrowiny wręczył burmistrz Leszek Michalak. Dokumenty strażackiego samochodu naczelnikowi OSP w Mrowinach natomiast przekazał zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki. - Straż Pożarna to coś więcej niż tylko miejsce pracy. A strażak to coś więcej niż zawód. To powołanie, aby angażować się coraz bardziej, robić więcej, służyć ofiarniej, heroicznie i bez końca. I za taką działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi i za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi składam Wam strażacy - serdeczne podziękowania. I niech nowy wóz pozwoli Wam godnie wypełniać codzienną działalność ratowniczą - gratulował strażakom z OSP Mrowiny burmistrz Żarowa.

Nowy nabytek jednak najbardziej cieszy samych druhów z Mrowin. -Cieszymy się, że w akcjach ratowniczych będziemy mogli wykorzystywać wóz strażacki, który wzbogacił naszą jednostkę. Dzięki wsparciu gminy Żarów, ale także dzięki zaangażowaniu nas samych, nasza jednostka lepiej będzie wypełniać niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę - podkreślał prezes OSP w Mrowinach Stanisław Wójcik.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group