Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potrącenie pieszego i rozbita szyba w drzwiach myjni samochodowej

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 6 października 2014, 9:12
Aktualizacja: 13:13
Autor: red.
Fot. archiwum
W trakcie ostatniego weekendu na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy doszło do dwóch zdarzeń: potrącenia pieszego w Jaroszowie i aktu wandalizmu przy ulicy Wróblewskiego w Świdnicy.

W sobotę, 4 października o godz. 16.26 w Jaroszowie kierująca samochodem osobowym marki Renault, 26-letnia mieszkanka Jeleniej Góry podczas hamowania przed poprzedzającym ją pojazdem, (niezachowanie należytej ostrożności) widząc, że zbyt szybko zbliża się do niego, celem uniknięcia najechania na jego tył - wjechała na chodnik dla pieszych, na którym potrąciła pieszego - 16-letniego mieszkańca Jaroszowa, który doznał złamania kości nosowej oraz ogólnych potłuczeń. Poszkodowany został przewieziony do szpitala "Latawiec" w Świdnicy. Kierująca zatrzymała się uderzając w ścianę budynku mieszkalnego naruszając jego konstrukcję, poprzez co ewakuowano cztery osoby do lokali zastępczych. Kierująca trzeźwa, stosowała pasy bezpieczeństwa, pojazd zabezpieczono na parkingu policyjnym.

Przy ul. Wróblewskiego w Świdnicy, policjanci (Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne) zatrzymali natomiast w bezpośrednim pościgu 27-letniego mieszkańca Świdnicy, który kopiąc nogą rozbił szybę w drzwiach myjni samochodowej stacji "Shell". Straty około 500 zł. na szkodę 30-letniego mieszkańca Świdnicy. Sprawcę osadzono w policyjnym areszcie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ekspert DRB 13-10-2014 10:11
Poszkodowanemu pieszemu należy się odszkodowanie oraz zadoscuczynienie za uszczerbek fizyczny I psychiczny na zdrowiu (tzn. Lęk komunikacyjny) oraz za doznany ból I cierpienie. Ponad to TU sprawcy jest zobowiazane do wypłaty 100% zwrotu kosztów leczenia poszkodowanego. Dobrze ze tylko tak skończyło sie to potrącenie. Właścicielom budynku mieszkalnego należy się odszkodowanie za straty majatkowe/rzeczowe oraz zwrot kosztów ewentualnego remontu. Tylko 30% osób poszkodowanych zna swoje prawa! Bezpłatne porady ekspertów ds. odszkodowań 535 588 120

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group