Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Powalczą o zwycięstwo

Wtorek, 23 kwietnia 2024, 13:27
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Powalczą o zwycięstwo
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej będą reprezentować gminę w finale konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Szlakiem Granitu”. Drużyna wyprzedziła reprezentację szkoły w Starym Jaworowie tylko… o jeden punkt.

W poniedziałek, 12 kwietnia odbył się etap gminny konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Wzięły w nim udział wyłonione w etapie szkolnym 3-osobowe reprezentacje wszystkich trzech szkół podstawowych z naszej gminy – Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej, Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Pastuchowie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać interaktywny test składający się z 50 pytań. Po podliczeniu punktów I miejsce zdobyła szkoła w Jaworzynie Śląskiej i to ona będzie reprezentować gminę w finale. Zwycięzcy odpowiedzieli poprawnie na 58 pytań. Tylko punkt mniej zdobyli uczniowie ze Starego Jaworowa. Co ciekawe, rok temu to uczniowie ze Starego Jaworowa wyprzedzili reprezentację z Jaworzyny Śląskiej o… jeden punkt. Reprezentanci szkoły w Pastuchowie zdobyli 41 punktów. Finał konkursu odbędzie się 24 maja w Szkole Podstawowej w Roztoce. Nagrodą za zwycięstwo będzie spotkanie we Wrocławiu z posłem do Parlamentu Europejskiego Jarosławem Dudą. Powalczą o nie Lena Graca, Dorota Godek, Wiktoria Jędrzejewska z Jaworzyny Śląskiej.

Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” z siedzibą w Dobromierzu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group