Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Powiat wnioskuje o karetkę specjalistyczną

Czwartek, 21 lutego 2013, 2:50
Aktualizacja: 2:58
Autor: red.
powiat świdnicki: Powiat wnioskuje o karetkę specjalistyczną
Fot. Starostwo Powiatowe
Powiat Świdnicki energicznie wspiera działania dyrektora SP ZOZ Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy w sprawie zwiększenia ilości dobokaretek w naszym rejonie operacyjnym wraz z możliwością przekształcenia zespołu "P" stacjonującego w Strzegomiu w zespół "S". Obecnie zakontraktowanych jest 5 dobokaretek, w tym 2 "S" i 3 "P".

Starania w tym zakresie czynione były od lat. Niestety, jak potwierdza Alicja Synowska - wicestarosta świdnicki sprawa jest trudna i wymaga dokonania przez Wojewodę Dolnośląskiego zmian w Wojewódzkim Planie Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Dolnośląskiego, który zatwierdza Minister Zdrowia oraz zapewnienia zwiększonego finansowania zespołu specjalistycznego.

- W tej sprawie kierowane były wystąpienia do Wojewody Dolnośląskiego, prowadzone rozmowy z dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, zwracano się o pomoc do lokalnych posłów i pełnomocnika Wojewody Dolnośląskiego ds. Bezpieczeństwa - Zbigniewa Szczygła dodaje Alicja Synowska.

Poparcie dla czynionych starań wyraziła też Komisja Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Świdnicy kierując stosowne wystąpienie do Aleksandra Marka Skorupy - Wojewody Dolnośląskiego.

- Władze powiatu świdnickiego liczą, że te działania przyniosą pozytywny skutek, co pozwoli zapewnić mieszkańcom Strzegomia i okolic jeszcze lepszą i szybszą pomoc ze strony specjalistycznego zespołu ratunkowego w obsadzie, którego dyżur pełnił będzie lekarz posiadający wymagane kwalifikacje. Pozwoliłoby to na znaczne podniesienie bezpieczeństwa tej części mieszkańców powiatu zwłaszcza, że w Strzegomiu nie ma zlokalizowanych żadnych łóżek szpitalnych, a odległość z miejscowości najdalej położonych w gminie Dobromierz obsługiwanych przez zespół stacjonujący w Strzegomiu wynosi do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego "Latawiec" w Świdnicy lub Szpitala "Mikulicz" w Świebodzicach ponad 30 km - podkreśla Sabina Cebula - Etatowy Członek Zarządu.

- Ponadto w Strzegomiu i okolicach znajdują się liczne kopalnie granitu i zakłady przetwórstwa kamiennego, gdzie dochodzi do wielu wypadków z rozległymi obrażeniami ciała oraz przebiegają: droga krajowa nr 5, droga wojewódzka nr 374, na których dochodzi jak wskazuje statystyka do wielu często groźnych kolizji drogowych - dodaje Sabina Cebula.

Jak informuje wicestarosta świdnicki - Alicja Synowska wniosek w sprawie zapewnienia karetki specjalistycznej dla podstacji Pogotowia w Strzegomiu zyskał aprobatę Wojewody Dolnośląskiego i został skierowany do Ministra Zdrowia.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group