Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powiat z certyfikatem ISO

Środa, 22 czerwca 2011, 12:58
Aktualizacja: 13:02
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica: Powiat z certyfikatem ISO
Fot. Starostwo Powiatowe
Powiat Świdnicki został finalistą piątej edycji Programu Najwyższa Jakość QI 2011, ogólnopolskiego programu konkursowego, w którym nagradzane są instytucje, samorządy, producenci i usługodawcy, posiadający czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania, odznaczającego się szczególną dbałością o najwyższą jakość swoich produktów i usług.

Program realizowany jest przez redakcję Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000. - Podstawowym celem konkursu jest promocja instytucji, producentów i usługodawców, a przede wszystkim wytwarzanych przez nich wyrobów i usług o najwyższych parametrach jakościowych, a tym samym zwiększanie ich konkurencyjności na rynku polskim, europejskim i światowym.- wyjaśnia Jacek Kozioł, zastępca redaktora naczelnego Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, który dzisiaj podczas posiedzenia Zarządu Powiatu przekazał powiatowi tytuł Laureata konkursu.

W tegorocznej edycji do konkursu zgłosiło się ponad 3 tys. różnych instytucji, uczelni, firm i samorządów. Powiat świdnicki jest jedynym powiatem w Polsce, który przystąpił do konkursu w kategorii samorządy. Aby zostać finalistą konkursu należało wypełnić wniosek konkursowy oraz przygotować mnóstwo załączników. Wnioski oceniała niezależna kapituła składająca się z ekspertów oddelegowanych przez organizatorów konkursu, a także wielu zacnych osób m.in. z Polskiej Akademii Nauk i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
- Wniosek naszego powiatu pozytywnie przeszedł przez sito konkursowe, co oznacza, że jednogłośnie nasz urząd otrzymał tytuł Laureata i Srebrne Godło OI 2011 w kategorii: Usługi – usługi dla klientów indywidualnych i firm w ramach zadań o charakterze publicznym. – cieszy się Sabina Cebula z Zarządu Powiatu, koordynator projektu po stronie powiatu.

Udział w Programie i zdobycie tytułu to zwrócenie uwagi i świadomości klientów, że starostwo powiatowe osiągnęło właściwy poziom w obszarze jakości. Dodatkowo daje klientowi pewność, że będzie obsługiwany na odpowiednio wysokim poziomie. - Otrzymanie tej nagrody potwierdza, że starania naszego urzędu o ciągłe podnoszenie jakości obsługi naszych klientów idzie w dobrym kierunku i jest doceniane przez niezależne gremia. Nie oznacza to jednak, że od dzisiaj osiądziemy na laurach. Ambicją i zobowiązaniem jest utrzymanie i doskonalenie uzyskanych standardów. – podkreślał starosta Zygmunt Worsa.

Oprócz podnoszenia konkurencyjności i poprawy wizerunku urzędu warto zaznaczyć jeszcze jeden pozytywny aspekt udziału w Programie. Wzmocnione zostanie postrzeganie urzędu jako godnego zaufania partnera. Od dzisiaj powiat będzie mógł także posługiwać się srebrnym godłem QI na każdym przygotowanym przez siebie piśmie. W minionych latach laureatami Programu były takie miasta, jak: Kraków, Katowice, Szczecin czy firma Lexus.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group