Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powiatowa akcja „Nasze zdrowie”

Wtorek, 22 października 2013, 7:57
Aktualizacja: 13:05
Autor: red.
Świdnica: Powiatowa akcja „Nasze zdrowie”
Fot. użyczone
W sobotę, 19 października w Galerii Świdnickiej odbyła się prozdrowotna akcja „Nasze Zdrowie”. W ramach akcji wszyscy zainteresowanie mogli uzyskać bezpłatne porady dietetyka, zbadać poziom cukru i cholesterolu, zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zbadać wzrok, nauczyć samobadania piersi oraz nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Chętni mogli również honorowo oddać krew. Dla najmłodszych Colgate – Palmolive zorganizował stanowisko do badania stanu zębów, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Świdnicy przeprowadzała konkursy z nagrodami, a NZOZ Marconi zorganizował stanowisko do badania wad postawy. Ciekawy wykład dla przybyłych pań przygotował specjalista ginekolog dr Zbigniew Wróbel pod tytułem „Nowe i ciekawe w ginekologii”.

- Podczas ostatnich targów zdrowej żywności „Zdrowie ma smak” zauważyliśmy bardzo duże zainteresowanie bezpłatnymi badaniami i konsultacjami świdnickich lekarzy specjalistów. Wiemy od nich, że wielu świdniczan nie zdążyło skorzystać z ich porad, dlatego postanowiliśmy ponownie zorganizować podobną akcję. Jak widać i tym razem stanowiska są oblegane przez chcących skorzystać z darmowych porad i badań – mówi Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 12.00 jednak już dużo wcześniej przed przygotowanymi stanowiskami ustawiały się kolejki chętnych. - Akurat byliśmy z mężem na zakupach, gdy zobaczyliśmy tłumy chętnych przy stanowiskach. Postanowiliśmy skorzystać z okazji i się przebadać. Ja skorzystałam z badania lekarza okulisty, mąż natomiast, z racji, że pali papierosy, poszedł na badania spirometryczne – mówi Pani Maria.

- Powiat świdnicki postanowił wyjść z taką inicjatywą do mieszkańców Świdnicy i powiatu, gdyż wiemy, że długi czas oczekiwania na wizytę u specjalistów często zniechęca pacjentów do wizyty u lekarza. Takimi akcjami staramy się ułatwić kontakt mieszkańców z lekarzem – podsumowuje akcję Alicja Synowska. Władze powiatu zapowiadają, że to nie ostatnia podobna akcja.

Największa popularnością wśród mieszkańców powiatu świdnickiego cieszyły się: badania wad wzroku, z których skorzystało prawie 200 chętnych, pomiar pojemności płuc, który wykonano u 122 osób, przeglądy uzębienia u ponad 40 dzieci, zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu u 39 palaczy oraz tradycyjnie badania poziomu cholesterolu, ciśnienia i cukru, z których skorzystało125 zainteresowanych.

Organizatorami akcji był powiat świdnicki i Galeria Świdnicka.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group