Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powietrze bez śmieci w Świdnicy

Piątek, 26 stycznia 2018, 11:42
Aktualizacja: Wtorek, 30 stycznia 2018, 15:21
Autor: red
Świdnica: Powietrze bez śmieci w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Miasto przystąpiło do konkursu organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach edukacyjnej kampanii społecznej „Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci”. Zasady zabawy są banalnie proste. Wystarczy zalogować się na stronie www.powietrzebezsmieci.pl i oddać swój głos na Świdnicę. Do wygrania jest jedna z pięciu Naukowych Stacji Zabaw.

Z danych przedstawionych przez fundację PGNiG wynika, że każdego roku w Polsce na skutek oddychania złej jakości powietrzem przedwcześnie umiera ponad 51 tys. osób. Z badania, które przeprowadziła firma Danae wynika, że tyko jedna czwarta wszystkich respondentów zetknęła się z ostrzeżeniem smogowym mimo, że ostatniej zimy temat niemal nie znikał z pierwszych stron gazet. Z kolei ponad 40 proc. Polaków uważa, że nie ma wpływu na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Program ma na celu zapoznanie lokalnych społeczności z zagrożeniami związanymi ze smogiem i zaznajomienie z rozwiązaniami, które pomogą ograniczyć tzw. „niską emisję”, pochodzącą najczęściej ze starych pieców w naszych gospodarstwach domowych. Konkurs potrwa od 24 stycznia do 28 lutego i podzielony został na 5 etapów. Każdy z nich wyłoni zwycięzcę, któremu Fundacja wybuduje jedną z pięciu Naukowych Stacji Zabaw o wartości ok.100 tys. zł. To rodzaj parku eksperymentów i doświadczeń, gdzie całe rodziny będą mogły poznać prawa nauki i bawić się nimi. Zwycięża gmina z największą liczbą głosów internautów w przeliczeniu na ilość jej mieszkańców.

Świdnica głosuje na Naukową Stację Zabaw przy Zalewie „Witoszówka” obok Bosmanatu. Głos oddajemy poprzez stronę www.powietrzebezsmieci.pl

Zachęcamy do oddania głosu na Świdnicę!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group