Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piotrowice Świdnickie: Powrót na scenę

Sobota, 22 kwietnia 2023, 9:16
Autor: red
Piotrowice Świdnickie: Powrót na scenę
Fot. organizatorzy
Teatr legenda, który do dziś żyje w sercach dawnych aktorów i widzów. Zrodzony poniekąd dla zabicia czasu, zintegrował mieszkańców wsi, którzy z radością brali udział w kolejnych przedstawieniach. Pasją zarażali nie tylko sąsiadów, ale też mieszkańców okolicznych sołectw, powiatów i innych regionów Polski.

Byli wyjątkowi i właśnie takie karty zapisali w historii naszej gminy i historii polskiego teatru. W niedzielę, 23 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Piotrowicach Świdnickich odbędzie się wystawa poświęcona Amatorskiemu Teatrowi Ludowemu „Jacy Tacy” z Piotrowic Świdnickich.

To będzie doskonała okazja, by cofnąć się do przeszłości, wrócić wspomnieniami do tych niezwykłych dni, kiedy amatorski teatr z Piotrowic Świdnickich zabawiał, uczył, łączył kulturę ludową z historią i literaturą, integrował mieszkańców. Otwarcie wystawy zaplanowano na godz. 14.00, natomiast o godz. 17.00 odbędzie się monodram „Tato, tato, sprawa się rypła” na podstawie sztuki Ryszarda Latki, w reżyserii i wykonaniu Ryszarda Dykcika – dawniej aktora teatru w Piotrowicach Świdnickich, obecnie założyciela, reżysera, opiekuna, aktora Teatru Bezdomnego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group