Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 730
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Powstanie droga

Piątek, 10 września 2021, 15:14
Autor: red
Strzegom: Powstanie droga
Fot. UM Strzegom
W lipcu 2021 r. została podpisana umowa na "Przebudowę drogi gminnej ul. Konopnickiej w Strzegomiu na odcinku od skrzyżowania z ul. Miodową do skrzyżowania z ul. Parkową".

Przebudowa drogi na tym obszarze stała się niezbędna z uwagi na konieczność skomunikowania nowo zagospodarowywanego terenu w związku z budową osiedla domów jednorodzinnych, w których powstaną mieszkania komunalne wchodzące w skład gminnego zasobu mieszkaniowego.

Nowa droga zostanie wykonana w nawierzchni z kostki kamiennej. W ramach zadania zostanie wykonane również uzbrojenie w sieci wod-kan zasilające i obsługujące nowo budowane budynki oraz oświetlenie drogi. Droga zostanie wyposażona w elementy uspokojenia ruchu, czyli wyniesione przejścia dla pieszych zaopatrzone w znaki aktywne tzw. "kroczący ludzik" z własnym systemem solarnym oraz miejscowe zawężenie drogi tzw. "mijankę", której zaprojektowanie było konieczne ze względu na znaczne miejscowe ograniczenia szerokości pasa drogowego. Od strony osiedla wzdłuż drogi powstaną liczne parkingi sytuowane prostopadle do osi drogi.

Droga po przebudowie zostanie oddana do użytkowania jesienią 2022 r.

Koszt samych robót budowlanych na chwilę obecną to ok. 2,36 mln zł. Na realizację zadania gmina otrzymała dotację z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,5 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group