Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Powstanie hala

Środa, 9 października 2019, 17:59
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Powstanie hala
Fot. WSSE "Invest Park"
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST–PARK” przeznaczy 120 milionów złotych na budowę hal przemysłowych. Powstaną one w sześciu miejscach w południowo–zachodniej Polsce, a jednym z nich będą tereny inwestycyjne w Jaworzynie Śląskiej. To największa inwestycja własna spółki od początku jej istnienia. Informację na ten temat przekazał zarząd WSSE wraz z włodarzami zainteresowanych gmin.

Hale magazynowo - produkcyjne powstaną na Dolnym Śląsku: w Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej i Ząbkowicach, na Opolszczyźnie: w Nysie i Brzegu oraz w Wielkopolskiej Wrześni. Gotowe obiekty przemysłowe przeznaczone głównie pod wynajem lub leasing zwiększą atrakcyjność inwestycyjną tych terenów strefowych.

Powierzchnia hal wynosić będzie ok. 5 000 m kw., przy czym będzie istniała możliwość rozbudowy obiektu. Hala zostanie wyposażona z zaplecze biurowe i socjalne oraz infrastrukturę zewnętrzną: parkingi, place manewrowe oraz teren zielony. Koszt budowy każdego obiektu wyniesie ok. 20 mln złotych.

Hale będą tak skonstruowane, że istnieć będzie możliwość zagospodarowania jedynie części jej powierzchni. Takie rozwiązanie znacząco zmniejsza początkowe koszty inwestycji i da możliwość dostosowania obiektu do faktycznych potrzeb. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z preferencji w postaci ulgi w podatku dochodowym.

- To historyczny moment dla wałbrzyskiej strefy, która pierwszy raz przeznaczy tak duże środki na zwiększenie atrakcyjności swojej oferty. Od początku funkcjonowania spółka na rozwój infrastruktury wydała blisko 280 milionów złotych. Program budowy hal, który zrealizujemy w ciągu najbliższych 3 lat, to niemal połowa tej kwoty – podkreślił Kamil Zieliński, wiceprezes WSSE.

Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz w trakcie konferencji zwrócił uwagę na to, że: -Kwestia uzbrojenia terenów inwestycyjnych była dla gmin wyzwaniem, które udało się zrealizować dzięki pozyskaniu środków z ZIT-u. Dopełnieniem już poczynionych inwestycji będzie budowa hali. Dlatego bardzo cieszę się, że Gmina Jaworzyna Śląska, stanie się beneficjentem programu budowy hal Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group