Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1099
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powstanie skatepark?

Wtorek, 8 lutego 2022, 13:53
Autor: red
Świdnica: Powstanie skatepark?
Fot. UM Świdnica
Drugi skatepark w Świdnicy? Ruszają konsultacje społeczne.

Teren rekreacyjny przy ul. Prądzyńskiego na Osiedlu Młodych może wzbogaci się o kolejne atrakcje sportowe dla mieszkańców. W sąsiedztwie kortu tenisowego miasto ma w planach budowę drugiego w Świdnicy skateparku. Zanim jednak nastąpi realizacja inwestycji prezydent Beata Moskal-Słaniewska zachęca mieszkańców, szczególnie amatorów sportów wyczynowych o wyrażenie opinii na jego temat.

Nowy skatepark zaprojektowany został z myślą o rosnącej liczbie osób uprawiających sporty wyczynowe w Świdnicy. Będzie to nowoczesny, bezpieczny i komfortowy obiekt wielofunkcyjny, odpowiadający aktualnym standardom, o zróżnicowanej trudności, dostosowany do jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach oraz hulajnogach, dla różnych grup wiekowych użytkowników. Autorem projektu jest Paweł Głyda. Na uwagę zwraca różnorodność przeszkód, a szczególnie bowl, który wymaga nieco innej techniki jazdy niż na klasycznych rampach.

- Zachęcam mieszkańców do wypełnienia ankiet i podzielenia się z nami swoją opinią na temat propozycji budowy drugiego skateparku w Świdnicy. Zależy nam, żeby spełniał on oczekiwania jego użytkowników. Wiemy, że obecny skatepark przy zalewie Witoszówka to obecnie za mało, biorąc pod uwagę jego popularność, dlatego też chcemy zbudować drugi, w innej części miasta. Odciąży to już istniejący obiekt i zaoferuje nowe przeszkody dla amatorów sportów wyczynowych – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

W ramach zagospodarowania terenu przy ul. Prądzyńskiego ma powstać nie tylko skatepark o powierzchni około 800 m2, ale również elementy małej architektury takie jak ławki i kosze na odpady, oświetlenie terenu wraz z monitoringiem oraz dojście dla pieszych.

Ankiety oraz koncepcja skateparku dostępne są na stronie www.um.swidnica.pl Czekamy na Państwa opinie do 20 lutego bieżącego roku. Ponadto, ankiety w formie papierowej będą także wyłożone przy urnie, na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49. Wyniki konsultacji zostaną podane do publicznej wiadomości w terminie 14 dni od daty ich zakończenia. Zamieszczone zostaną na tablicy informacyjnej Urzędu, stronie internetowej miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Prezydent Miasta Świdnicy przedstawi również wyniki konsultacji Radzie Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group