Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Pożar przez... kota

Piątek, 18 lutego 2011, 18:43
Aktualizacja: 18:48
Autor: KO
powiat świdnicki: Pożar przez... kota
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W mieszkaniu przy pl. Dworcowym w Świebodzicach w środku nocy zaczął płonąć materac. Małżeństwo akurat przebywało w kuchni, a winą za rozniecenie ognia w sypialni obarczyło domowego zwierzaka.

Według relacji domowników w sypialni na szafce nocnej stała zapalona świeca zapachowa, a gdy gospodarzy w pokoju nie było, kot zarzucił świecę na łóżko. Straż wezwano o godz. 23.53 (to był poniedziałek, 14 lutego), właściciele mieszkania sami polali palący się materac wodą i wynieśli go na podwórko. Straty wyceniono na 500 zł, nic nikomu się nie stało (kotu również).

W dobiegającym końca tygodniu sporo roboty straż pożarna miała przy wypalaniu traw. W poniedziałek do pożarów tym spowodowanych wzywano straż do Szczepanowa i na ul. Okrężną w Świdnicy. W środę, 16 lutego, sucha trawa płonęła na ul. Westerplatte w Świdnicy oraz w Jaworzynie Śląskiej, a sterta słomy stanęła w ogniu w Kątkach. Ta ostatnia akcja trwała pięć i pół godziny. Słomę gasiły trzy zastępy. Według strażaków to umyślne podpalenie.

Z groźniejszych zdarzeń strażacy interweniowali też przy pożarze altanki w Strzegomiu (w poniedziałek, 14 lutego) oraz pożarze w mieszkaniu w Żarowie (we wtorek, 15 lutego). W budynku przy ul. Armii Krajowej ogień przeniósł się z kominka na jego obudowę oraz na drewniane elementy stropu i antresoli. Strażacy ugasili pożar, a lokal oddymili i przewietrzyli za pomocą wentylatora. Akcja trwała ponad dwie godziny (zgłoszenie przyjęto o godz. 20.02). Przypuszczalna przyczyna zdarzenia to wada kominka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group