Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pożar w Eco–Service

Wtorek, 13 czerwca 2023, 17:51
Autor: red
Żarów: Pożar w Eco–Service
Fot. UM Żarów
W dniu dzisiejszym w godzinach porannych wybuchł pożar na terenie zakładu Eco–Service, płonęły składowane tam odpady. Firma Eco–Service ma zezwolenie na zbieranie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne na terenach dawnych Zakładów Chemicznych Organika.

Odpady pochodzą przede wszystkim z firm znajdujących się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w tym również z podstrefy WSSE Żarów. Od 1 września 2019r. na terenie firmy działa monitoring składający się z 16 kamer, do którego bezpośredni podgląd w czasie rzeczywistym ma Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, do jednej z kamer jest również dostęp prokuratorski. Około godz. 7.00 rzecznik straży pożarnej informował, że sytuacja została opanowana, ale na miejsce dodatkowo wezwano zastęp chemiczny z Wałbrzycha.

Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej – Państwowa Straż Pożarna ze Świdnicy, zastęp chemiczny z Wałbrzycha, zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Żarów i Jaworzyna Śląska oraz policja. Około godziny 8:30 na teren pożaru przybyła Państwowa Inspekcja Ochrony Środowiska. Na miejscu zdarzenia zostały pobrane próbki. Został zabezpieczony brzeg rzeki przed spływem powierzchniowym z terenu gaszenia pożaru, plac składowania jest utwardzony, na miejsce wysłano cysternę do wypompowania odcieków po gaszeniu. Zabezpieczono monitoring. Przyczyna pożaru będzie ustalana podczas policyjnego dochodzenia. Niewykluczone, że mogło dojść do samozapłonu. Aktualny stan powietrza mogą Państwo obserwować na naszej stronie, w zakładce ochrona środowiska i odpady, jakość powietrza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców i nie jest konieczna ewakuacja.

Na miejscu zdarzenia od samego początku, oprócz strażaków i funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żarowie, obecni byli również zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz pracownicy Referatu Rozwoju i Ochrony Środowiska i ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie, a także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group