Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 827
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pozytywna opinia marszałka

Czwartek, 16 lutego 2012, 9:06
Aktualizacja: 9:08
Autor: red
Żarów: Pozytywna opinia marszałka
Fot. użyczone
Żarowska podstrefa ma szansę na rozbudowę. Marszałek Województwa Dolnośląskiego pozytywnie zaopiniował wniosek gminy Żarów o włączenie do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park" terenów położonych w gminie Żarów.

Teren żarowskiej podstrefy w chwili obecnej jest zagospodarowany w stu procentach. Gmina prowadzi kolejne rozmowy z inwestorami. W związku z tym rozpoczęła starania o włączenie nowych terenów do strefy.

– Gmina negocjuje z potencjalnym inwestorem realizację inwestycji na jednym z proponowanych terenów do włączenia do strefy. Szacuje się, że w wyniku nowych inwestycji może powstać 200-300 nowych miejsc pracy. Inwestycjami na planowanych do włączenia terenach są zainteresowani zarówno polscy, jak i zagraniczni inwestorzy m.in. z branży ceramicznej, motoryzacyjnej, produkcji materiałów budowlanych i obróbki metali. Mając na uwadze znaczącą rolę SSE jako czynnika przyciągającego lokalizację nowych inwestycji, a co za tym idzie jej wpływu na podniesienie poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego regionu, proponuje się pozytywne zaopiniowanie wniosku gminy Żarów - czytamy w uzasadnieniu zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Teraz gmina czeka na pozytywną opinię Rządu w tej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group