Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Prace kanalizacyjne

Czwartek, 17 października 2019, 15:51
Autor: red
Żarów: Prace kanalizacyjne
Fot. UM Żarów
Przy ul. Modrzewiowej i Jesionowej w Żarowie kontynuowane są prace związane z budową sieci wodociągowych i sieci kanalizacji sanitarnej.

Jest to drugi etap prac w tej części miasta. Wykonawcą zadania jest żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który ruszył właśnie z pierwszymi pracami budowlanymi.

– Na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie wykonane zostanie ponad 200 metrów sieci kanalizacji sanitarnej z odejściami do granic posesji. Ponadto kładziemy także wodociąg około 250 metrów. Wszyscy mieszkańcy zostali poinformowani o rozpoczęciu prac, staramy się na bieżąco zasypywać wykopy, żeby utrudnienia były jak najmniejsze. Prace mają potrwać do końca października – wyjaśnia Krzysztof Bób z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

W pierwszym etapie tego zadania przy ulicy Świerkowej oraz Modrzewiowej realizowane były prace przy budowie kanalizacji wraz z wykonaniem przepustów pod ścieżkę rowerową pod planowane przyłącza. Na osiedlu domków jednorodzinnych w minionym roku powstały także ścieżki rowerowe wraz z oświetleniem.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu inwestycyjnego „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany - dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowa, Modrzewiowa i Jesionowa w Żarowie”. Całkowity koszt tego etapu to kwota 145.000 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group