Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Prace na Słowiańskiej

Niedziela, 23 sierpnia 2020, 7:26
Autor: red
Żarów: Prace na Słowiańskiej
Fot. UM Żarów
Rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie.

W ramach inwestycji wykonana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej oraz przepompownia ścieków wraz z zasilaniem.

Finalną częścią tego zadania będzie odtworzenie zniszczonej nawierzchni drogowej.
– Jest to bardzo ważny odcinek kanalizacji w Żarowie. Ten odcinek kanalizacji przejmie wszystkie ścieki płynące ze strony Wierzbnej, Bożanowa, osiedla domków jednorodzinnych i osiedla wielorodzinnego w Żarowie. Po zrealizowaniu wszystkich prac nie będzie już dochodziło do awarii. To ostatni etap budowy kanalizacji współfinansowany przez Unię Europejską poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tym odcinkiem przy ul. Słowiańskiej kończymy już budowę kanalizacji w Łażanach, Kalnie, Mrowinach i na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Po zakończeniu prac odtworzona zostanie nawierzchnia drogowa przy ul. Słowiańskiej. Zgodnie z umową prace mają potrwać do końca stycznia – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Całkowity koszt budowy kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie wynosi 2.176.543,21 złotych. Jest to ostatni już etap prac kanalizacyjnych. W ramach dużego zadania inwestycyjnego prowadzone były prace przy budowie kanalizacji w Łażanach, Mrowinach, Kalnie oraz na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Łączna wartość zadania to koszt 29.316.533,00 złotych. Przyznane dofinansowanie całego projektu, które gmina otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 11.940.907,76 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group