Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prace nad Strategią Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Świdnickiego

Wtorek, 11 lutego 2014, 8:08
Autor: red.
Świdnica: Prace nad Strategią Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Świdnickiego
Fot. użyczone
10 lutego, w sali narad Starostwa Powiatowego w Świdnicy, odbyło się spotkanie robocze mające na celu przygotowanie Analizy SWAT pod przyszłą Strategię Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Świdnickiego na lata 2014 – 2020.

W sali narad zebrali się przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Domu Dziecka, Powiatowego Urzędu Pracy, Rady Powiatu, Ośrodków Pomocy Społecznej, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, szkół specjalnych oraz Policji i Starostwa.

- Na spotkaniu udało się nam wyznaczyć cztery obszary działania. Bezrobocie, niepełnosprawność, dziecko i rodzina oraz problem starzejącego się społeczeństwa. Poprzez analizę tych obszarów zidentyfikowane zostaną słabe i mocne strony oraz zdefiniowane szanse i zagrożenia w zakresie problemów społecznych Powiatu Świdnickiego – mówiła Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki. Obowiązek opracowania strategii nakłada na powiat ustawa o pomocy społecznej, ponadto jest ona niezbędnym dokumentem w przypadku aplikowania o przyszłe środki unijne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group