Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Prace Rzeczyckiego

Czwartek, 14 listopada 2019, 15:24
Autor: red
Żarów: Prace Rzeczyckiego
Fot. UM Żarów
Na wystawie „Otwarty teren sztuki” przygotowanej przez Fundację Ważka oraz Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu pojawiły się prace żarowskiego rzeźbiarza Czesława Rzeczyckiego.

W piątek, 25 października w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu odbył się wernisaż wystawy z udziałem naszego artysty. Prace Czesława Rzeczyckiego nie są jedynymi, które zaprezentowane zostały na wystawie. Prezentują się tam także inne malarze: Zygmunt Sarna, Jerzy Lemiszka, Janina Kloc, Władysław Żukowski, Zbigniew Kaźmierski, Weronika Skiba oraz rzeźbiarze: Jan Zając, Jarosław Furgała, Ireneusz Michałek, Tadeusz Kowalski, Franciszek Kin, Józef Nowak Krzysztof Wyrębak. Wystawa będzie otwarta w Muzeum Etnograficznym do końca grudnia.

- Swoimi badaniami w terenie, a także wystawą, Fundacja Ważka chciałaby pokazać, że na Dolnym Śląsku mieszka wielu wspaniałych twórców, rzemieślników i artystów, którzy tworzą nasze lokalne dolnośląskie dziedzictwo. Artystów różni nie tylko technika, lecz także tematyka prac. Od motywów przyrodniczych, przez patriotyczne po sakralne. Często w pracach pojawia się motyw dolnośląskiej małej ojczyzny, jej krajobrazów, architektury bądź przyrody, a także wątki autobiograficzne, w tym autoportrety – mówi Marta Durajczyk kurator wystawy „Otwarty teren sztuki”.

Panu Czesławowi Rzeczyckiemu gratulujemy. W styczniu 2020r. prace żarowskiego artysty będzie można podziwiać na wystawie przygotowanej przez Żarowską Izbę Historyczną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group