Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pracowity miesiąc młodych radnych

Czwartek, 7 lutego 2013, 17:08
Aktualizacja: 17:14
Autor: red.
Gmina Świdnica: Pracowity miesiąc młodych radnych
Fot. użyczone
Pierwszy miesiąc nowego roku obfitował w liczne spotkania Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica z dyrektorami gminnych placówek oświatowych. Podczas wizyt poruszane były zagadnienia związane z potrzebami młodzieży, z oczekiwaniami wobec młodzieżowej rady oraz z planami współpracy na najbliższy rok.

Zakres działania i tematyka spotkań na 2013 rok została ustalona jeszcze pod koniec ubiegłego roku, na wspólnym posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki z Zespołem ds. Kultury, Oświaty, Sportu i Rekreacji MRG Świdnica, którą reprezentowali: Karina Grzembska, Sandra Olczak, Agata Raczyńska, Igor Rataj i Robert Śmiłek. W spotkaniu uczestniczyli również: Przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska, dyrektor GZO Maria Jaworska, dyrektor GOKSiR Krzysztof Jas.

- Z zapałem i zaciekawieniem ruszyliśmy na spotkania do gimnazjów oraz szkół podstawowych w Pszennie, Witoszowie oraz Lutomi. W spotkaniach wzięli udział dyrektorzy tych placówek, samorządy uczniowskie i ich opiekunowie. W przeprowadzonych rozmowach zostaliśmy szczegółowo zapoznani z zakresem prac edukacyjnych prowadzonych przez gminne szkoły. Wskazano nam obszary wzajemnej współpracy i pomocy ze strony Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica – mówi Igor Rataj, członek zespołu ds. Kultury, Oświaty, Sportu i Rekreacji.

Ważnym punktem wizyt przedstawicieli młodzieżowej rady, była dyskusja i omówienie zagadnień dotyczących wolontariatu. - W ten sposób pokolenie młodych może zrozumieć jak niewiele trzeba uczynić, żeby uszczęśliwić drugą osobę, która potrzebuje naszej pomocy . Dowiedzieliśmy się w jakim stopniu w szkołach działa wolontariat, jak funkcjonuje i czym się zajmuje – dodaje Robert Śmiłek, przedstawiciel młodzieżowej rady.

Współzawodnictwo na tle sportowym jak i intelektualnym było kolejnym punktem spotkań. Uczniowie liczą, że Młodzieżowa Rada zajmie się organizacją różnych konkursów, co pozwoli na urozmaicenie dotychczasowych zawodów międzyszkolnych. Odnośnie zawodów sportowych rozważane jest, w razie możliwości danej placówki, wprowadzenie lig szkolnych.

W trakcie rozmów powstał także pomysł wspólnego wyjazdu przedstawicieli uczniów z trzech gimnazjów i radnych MRG Świdnica do Opery we Wrocławiu. Celem wyjazdu byłaby integracja młodzieży i omówienie perspektyw i pomysłów do kolejnych wspólnych działań.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group